DETAJET/ Theu vetratat e bizneseve në bulevardin e Durrësit, policia e shoqëron në komisariat

13/06/2018 - 21:38

   Pasditen e sotme, në redaksinë e DurrësLajm mbërriti një video, ku shfaqej një person në gjendje mjaft të rënduar që thyente biçikletat, karriket e madje edhe vetratat e disa bizneseve në bulevardin qëndror të Durrësit.

Pas interesimit të DurrësLajm pranë drejtorisë së policisë, burime zyrtare të saj konfirmojnë se, pas publikimit të videos, shtetasi në fjalë është gjetur dhe është shoqëruar në komisariat.

Pavarësisht faktit se ai u shkaktoi dëme materiale disa bizneseve në bulevardin “Dyrrah”, ndaj tij deri më tani nuk është bërë asnjë denoncim, ndoshta edhe për shkak të gjendjes shëndetësore të tij.

Mësohet se personi që shfaqet në video mjaft i irrituar dhe madje edhe me njolla gjaku në trup vuan nga probleme mendore.

Në video duket qartë që ai bën veprime të pakontrolluara, madje në një moment reagon me zemërim ndaj personit që po e filmonte duke goditur me sende të forta në drejtim të saj.

Më pas zemërimin e zbraz ndaj vetratës së një biznesi...!

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një shqiptar është arrestuar nga karabinierët në qytetin e Taranto-s.

Në kuadër  të vënies në kontroll të tregjeve mbarë vendit, Autoriteti Kombëtar i Ushqimit  ka nisur inspektimin në disa prej tyre.

Gjykata dha masën e sigurisë “arrest me burg” për Kujtim Koxhën, i cili vrau me armë zjarri tre persona dhe plagosi një tjetër.

Autori i vrasjes së trefishtë në fshatin Shëlli të Matit do të dalë sot në Gjykatë për t’i komunikuar masën e sigurisë.

Një i ri shqiptar është goditur barbarisht në Itali nga një grup nigerianësh.

Një 27-vjeçar nga Durrësi është rrahur një ditë më parë në zonën e plazhit dhe si pasojë e dhunës ka mbetur i plagosur lehtë.

Nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Dibër, në vijim të punës për kapjen e personave në kërkim, u bë kapja dhe ndalimi i shtetasit Bu

Një aksident ka ndodhur mesditën e sotme në aksin rrugor Elbasan - Kombinati metalurgjik.

Në zyrën operative të policisë së Durrësit, një ditë më parë, ka mbërritur një telefonatë që njoftonte për të shtëna me armë në ajër në z