Dha alarm për bombë në makinën e gjyqtarit, identifikohet autori

15/10/2019 - 20:15

Policia e Korçës ka identifikuar personin që dha alarmin fals për bombë në makinën e gjyqtarit, Markeliano Kuqo.

Mësohet se autori i telefonatës së rreme është Neim Behari, i cili aktualisht vuan dënimin në burgun e Drenovës në Korçë, për veprën penale “Vrasja”.

Gjatë kryerjes së veprimeve hetimore rezultoi se 34-vjeçari kishte telefonuar policinë pikërisht nga këto ambiente, duke pretenduar se në mjetin e gjyqtarit ishte vendosur lendë e dyshuar plasëse.

Telefonata, e cila më pas u klasifikua si e rremë, alarmoi policinë e cila rrethoi Gjykatën.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një 65-vjeçare ka humbur jetën, pasi është goditur në mënyrë fatale nga një furgon i drejtuar nga 21-vjeçari I.M.

Një 20-vjeçar ka rënë në prangat e policisë, pasi qëlloi me armë zjarri në drejtim të mjetit të xhaxhait të tij.

Policia greke ka asgjësuar një grup kriminal që trafikonte sasi të mëdha droge dhe ka sekuestruar më shumë se gjysmë ton kanabis.

Dy shqiptarë janë kapur me 8 kilogramë kokainë në qytetin e Parmës në Itali, dhe ndaj tyre rëndon akuza e trafikut të drogës. 

Policia ka arrestuar një 62-vjeçar të shpallur në kërkim në pikën kufitare të Muriqanit.

Specialistët për hetimin e trafiqeve të paligjshme në Kukës arrestuan në flagrancë shtetasit B.D., 29 vjeç, banues në Tiranë dhe M.

Një ngjarje e rëndë është shënuar sot në fshatin Drenie, të Patosit ku një 39-vjeçar ka humbur jetën.

Gazetarja Klodiana Lala zbulon sesi një grup kriminal ka vjedhur brenda një nate makinën e një gjyqtari, e ka përdorur atë në një ngjarje

Policia e Dibrës në vijim të punës për zbardhjen e ngjarjeve të ndodhura më parë, ka vijuar kontrollet e pandërprera për kapjen e autorëv