Dha dëshmi kontradiktore, përfundon në Prokurori Marsida Qatja

11/10/2019 - 16:25

Marsida Qatja, e cilësuar si “molla e sherrit” për vrasjen në Kavajë ka përfunduar në Prokurori për dëshmi kontradiktore. Mësohet se Qatja do të tregojë edhe njëherë me detaje se si ka ndodhur ngjarja në orët e para të mëngjesit të djeshëm.

Ajo ka dhënë dëshmi të ndryshme në polici nga ato që ka dhënë sot për mediat. Në media ajo deklaroi se viktimën Dritan Hoxholli e kishte vetëm shok, ndërsa në Prokurori ka deklaruar se ai i kërkonte marrëdhënie seksuale dhe e kërcënonte.

Gjithashtu ajo ka qenë e dyshimtë pasi më parë kishte deklaruar se ishte përdoruese e kokainës, ndërsa gazetarëve i tha se nuk ka pasur kokainë në shtëpi.

Kujtojmë se Hoxholli mbeti viktimë pas një sherri në shtëpinë e Marsida Qatjas. Gruaja e martuar, nënë e tre fëmijëve kishte kërkuar ndihmën e efektivit të burgjeve Bledar Toçi.

Viktima kishte shkuar në shtëpinë e Qatjas dhe e kishte gjetur atë me policin dhe dy komshinjtë Xhuljo Biturkun dhe Ermir Çelën. Ai ka qëlluar me armë drejt Toçit, i cili mbeti i plagosur dhe ky i fundit i është kundërpërgjigjur mezjarr me armën e shërbimit, duke e lënë Hoxhollin të vdekur në vend.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Policia ka proceduar penalisht adminitratorin e një televizioni pasi ushtronte aktivitetin e paligjshëm të piraterisë duke fshehur të ard

Zbulohet e arrestohet në flagrancë hajduti i biçikletave në Durrës, që bëri kërdinë gjatë 4 muajve të fundit në qytet.

Një 31-vjeçar nga Durrësi ka rënë në prangat e policisë së Beratit ndërsa një 36-vjeçar është shpallur në kërkim.

Një shqiptar është arrestuar nga policia në Madrid, pasi ishte shpallur në kërkim nga autoritetet holandeze për përfshirje në një rrjet n

Operacioni nga Drejtoria Vendore e Policisë Elbasan dhe Forcat Speciale RENEA kanë finalizuar operacionin "Shënkoll" për goditjen e vepri

Vijon operacion për parandalimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e dhënies ndihmë, me qëllim kalimin e paligjshëm të kufi

Goditet një tjetër rast i veprimtarisë kriminale në fushën e dhënies së ndihmës shtetasve të huaj, për kalim të paligjshëm të kufirit, ku

Një 63-vjeçar me iniciale I.I. është arrestuar në Gjirokastër pasi në banesën e tij u gjet dhe u sekuestrua një arsenal armësh.

Zbardhet ngjarja e ndodhur në orët e para të mëngjesit të datës 04.06.2020, ku mbeti i plagosur me armë zjarri shtetasi V. K.

Një krim i rëndë u shënua mbrëmë që përfundoi me vrasjen e dy vëllezërve nga Kruja.