Dhunoi bashkëshorten dhe goditi punonjësit e policisë në Komisariat, pranga 37-vjeçarit

17/10/2020 - 18:23

Vijon puna e Policisë për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë.

Sepecialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Vlorë , arrestuan shtetasin Xh.Xh., 37 vjeç, banues në lagjen 24 Maj, Vlorë.

Ai akuzohet se ka ushtruar dhunë fizike, ndaj bashkëshortes së tij. Gjithashtu në ambientet e Komisariatit të Policisë Vlorë shtetasi Xh.Xh., ka kundërshtuar dhe goditur punonjësit e policisë së rendit gjatë ushtrimit të detyrës.

Materialet iu referuan Prokurorisë për veprime të mëtejshme.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Mediat greke, gjatë ditës së djeshme raportuan për vrasjen e një çifti grek në Chania të Kretës.

Majlinda Ilirjani, mami pranë Spitalit të Elbasanit ka ndërruar jetë nga koronavirusi.

Policia e Shtetit njofton se janë intensifikuar kontrollet për monitorimin e masave, me qëllim parandalimin e përhapjes së COVID-19.

Parandalohet përshkallëzimi i mëtejshëm i konfliktit në një familje.

Policia e Vlorës ka arrestuar një 35-vjeçare pasi ka dhunuar dhe përndjekur ish-partnerin e saj.

Pas 8 muajsh hetim, gjykata e Korcës ka lënë të lirë 18-vjeçarin, Devis Hoti cili u arrestua si i dyshuar për vrasjen e 45-vjeçarit Flamu

Një shqiptar është gjetur i vdekur brenda një kamioni këtë të martë në Itali.

Një shqiptar është shpallur në kërkim nga policia greke, pasi dyshohet se mund të jetë autori i vrasjes së dy të moshuarve në Kretë.

Rëndohet gjendja e 40-vjeçarit që u plagos pak ditë më parë një atentat pranë banesës së tij. Mediat në vend, duke iu referuar burimeve n

Drejtori i Hidrokarbureve, Klodian Gradeci, i shpallur në kërkim për abuzimin 1.4 mln dollarë, është ndaluar nga Policia e Tiranës.