Digjen tre makina në Vlorë, Elbasan e Krujë

27/11/2020 - 08:26

Tre makina janë djegur gjatë natës në Vlorë, Elbasan dhe Krujë. Policia njofton se ngjarjet kanë ndodhur në një distancë të shkurtër kohore, por nuk dihet ende nëse ato kanë lidhje me njëra tjetrën.

Mjeti i parë është djegur në Vlorë dhe autoritetet bëjnë me dije se ngjarja ka ndodhur rreth orës 01:00 të natës në lagjen “Hajro Çakërri. Deri tani mësohet se mjeti i markës “Nissan” është djegur plotësisht dhe është në pronësi të F. S. Policia e Vlorës ka ngritur një grup hetimor për të zbardhur ngjarjen, pasi dyshohet se zjarrvënia është e qëllimshme dhe po shihen kamerat përreth për të zbuluar autorët.

Një ngjarje e ngjashme ka ndodhur dhe në Krujë, ku një mjet ka marrë flakë në oborrin e banesës së G.D. 20 vjeç.

“Më datë 27.11.2020, në orën 00:30, në vendin e quajtur “Ura e Gjolës”, në oborrin e banesës, ka marrë flakë pjesërisht, mjeti tip “Golf”, në pronësi të shtetasit G. D., 20 vjeç”, njofton Policia e Krujës.

Ndërkohë dhe në Elbasan është raportuar një djegie makine. Uniformat blu njoftojnë se mjeti tip “Volvo” është në pronësi të D.D.

“Në orët e para të mëngjesit, në lagjen “11 Nëntori”, Elbasan, është djegur pjesërisht mjeti tip “Volvo”, në pronësi të shtetasit D.D., dhe si pasojë është djegur pjesërisht edhe një mjet tjerë tip “Ford”, i cili ishte pranë mjetit te parë, të cilat ishin të parkuara në rrugë”, sqaron Policia.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një 31-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Vlorës pasi dyshohet si autori i dytë i kalimit kontrabandë migrantët që vijnë nga vendet

Në sulmin e rëndë që ndodhi mbrëmjen e 11 janarit në një kafene në Agios Sostis të Greqisë, ku u përplasën një grup shqiptarësh mbeti i v

Policia e Kurbinit ka vijuar operacionin e koduar policor “Godull”, duke e çuar në tre numrin e të arrestuarve në kuadër të këtij operaci

Një tjetër rast shokues i abuzimit seksual me të mitur është zbuluar së fundmi në Ksamil.

Një shtyllë e linjës elektrike është rrëzuar dhe ka zënë poshtë dy makina.

Një punëtor ka rënë nga lartësia në një pallat në ndërtim dhe ka mbetur i plagosur. Ngjarja ka ndodhur në rrugën “Sali Nivica” në kryeqyt

Policia e Kamzës ka marrë një telefonatë këtë mesditë, ku është denoncuar për marrjen peng të një personi.

Policia e Shtetit njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë ndëshkuar me masë administrative 361 shtetas që u konstatuan pa maskat mbrojtë

Një makinë me drejtuar K.V. ka aksidentuar sot një punonjëse të policisë rrugore.

Policia e Shtetit njofton se janë ekstraduar nga Gjermania dhe Kosova drejt vendit tonë, 2 persona si dhe drejt Kosovës një tjetër.