Digjet makina e oficerit të krimeve, në kërkim autori

12/09/2019 - 09:40

Në orët e para të ditës së sotme është djegur makina tip Wolkswagen e oficerit të krimeve në policinë e Shkodrës, Arbër Duli 34 vjeç.

Makina ka qenë e parkuar në lagjen “Salo Halili” kur është përfshirë nga flakët në pjesën e prapme dhe si pasojë e nxehtësisë është thyer xhami.

Policia ka nisur hetimet, ndërsa thotë se vijojnë hetimet për identifikimin e autorit duke ngritur dyshimet se zjarri ka qenë i qëllimshëm.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Francë, ku një grua shqiptare është gjetur e masakruar në shtratin e saj me goditje të shumta thikas

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Elbasan. Një taksist ka tentuar të rrëmbejë një fëmijë.

Policia italiane ka ushtruar kontroll në orët e vona të së premtes në lokalin e një shqiptari, në Via Leoncavallo, në Milano.

Një aksident i rëndë ka ndodhur në fshatin Mafsheq në Krujë, ku ka humbur jetën një person dhe janë plagosur dy të tjerë.

Policia e Shkodrës ka arrestuar dy shtetas të shpallur në kërkim për trafikim të narkotikëve dhe armëmbajtje pa leje.

Një person ra në prangat e bluve të Durrësit pasi Policia Kufitare në port gjeti dhe sekuestroi 11 kg heroinë në makinën e tij.

Një 49-vjeçar është arrestuar nga Policia e Lezhës, pasi gjatë kontrollit në banesën e tij iu sekuestrua një sasi prej 6 kg 185 gr lëndë

Zbardhet ngjarja e ndodhur në orët e para të mëngjesit në Dibër, ku si pasojë e një konflikti të çastit, u plagos me sende të forta dhe h

Një 21-vjeçar shqiptar është vrarë në Britaninë e Madhe.