“Do jepni llogari për ato që keni nxjerrë në media”! Revoltohet gruaja e tretë e Zhidrus

25/09/2020 - 10:13

Një ditë pas ngjarjes së rëndë që traumatizoi lagjen "11 nëntori" në Elbasan duket se ka rënë qetësia.

71-vjeçari Lefter Zhidru ishte thuajse i panjohur për banorët e kësaj zone, ndërsa ata pak që e njihnin e cilësonin si problematik.

Por për policinë dhe struktura të tjera shteterore 71-vjeçari nuk ishte i panjohur. Disa herë ai ishte thirrur në polici për shkak të konflikteve me fqinjët dhe po kaq herë për shkak të konflikteve me bashkëshortet. 71-vjeçari ishte i martuar 3 herë dhe me secilën martese kishte nga një femije. Më e vogla 14 vjeçe.

Ndërkohë gruaja e tretë e tij, një ditë pas ngjarjes është shprehur e revoltuar ndaj mediave, duke “thënë se do jepni llogari”.

Një ditë më parë i moshuari mbajti për 5 orë shkëmbim zjarri forcat RENEA dhe gjithë policinë e shtetit, ndërsa plagosi dy të rinj kalimtar të rastit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Në një apartament në katin e tretë të një pallati përballë Drejtorisë së Policisë është dashur ndërhyrja e zjarrfikësve për të vënë nën k

Një 15-vjeçar është plagosur me thikë mesditën e sotme.

Policia e Shtetit njofton se vijojnë në të gjithë vendin, kontrollet për monitorimin e zbatimit të masave anticovid.

Bllokohet një jaht me 4 shtetas ukrainas në portin e Vlorës.

Arrestohet autori që ishte në kërkim në lidhje me rastin e rëndë ndodhur në Krujë një vit më parë, kur një i ri 29 vjeç akuzohej se kisht

Policia njofton se ka kapur dhe ndaluar një shtetas të shpallur në kërkim për veprën penale "Shfrytëzim prostitucioni", i dënuar me 4 vje

Vijon puna për gjurmimin, evidentimin dhe sekuestrimin e aseteve që rrjedhin apo janë përfituar nga veprimtaria kriminale.

Përfundon seanca për Myrteza(Zani) Çaushin. Gjykata i ka kërkuar burgut të Drenovës gjithë dosjet me gjithë aktet për këtë person.

Rëndohet pozita për Blendi Tetën, një prej personave të akuzuar për vrasjen e Santiago Malkos pranë zonës së Xhamllikut më 27 gusht të vi

Policia ka ndaluar një shtetas për veprën penale "Shtrengim me anë të kanosjes ose dhunës për dhënien e pasurisë".