Dorëzohet në polici vrasësi i Vilson Tafçiut

23/01/2020 - 16:39

Është dorëzuar në Policinë e Tiranës autori i vrasjes së ndodhur mbrëmjen e së hënës te "Astiri", Noel Dishi.

29-vjeçari qëlloi me tre plumba në gjoks Vilson Tafçiun, 28 vjeç, mbrëmjen e 20 janarit në rrugën "Dhaskal Todri", në Unazën e Re. Autori e thirri në emër viktimën për të dalë jashtë nga lokali ku po konsumonte kafe në praninë e disa personave të tjerë.

NJOFTIMI I I POLICISË

Strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Tiranë, në vijim të veprimeve për kapjen e autorit të vrasjes së shtetasit Vilson Tafçiu (Ndokaj), ngjarje e ndodhur në orët e mbrëmjes së datës 20 janar 2020, në Astir, ka ushtruar kontrolle të pandërprera.

Si rezultat i trysnisë së ushtruar nga ana e Policisë duke kryer kontrolleve të shtuara e të pandërprera në dhjetëra objekte, banesa, hotele, dhe godina të braktisura, informacioneve të grumbulluara dhe si rezultat i bashkëpunimit me familjarët para pak minutash u dorëzua në DVP Tiranë autori i dyshuar i ngjarjes, shtetasi Noel Dishi, alias N. K., alias M.P., 29 vjeç.

Ky shtetas dyshohet se si pasojë e një konflikti të çastit ka vrarë shtetasin V. T. Në bashkëpunim me prokurorinë, vijon puna për dokumentimin e plotë të kësaj ngjarjeve

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një aksident është regjistruar këtë mbrëmje në dalje të qytetit të Beratit, në zonën e kombinatit.

Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë kanë dështuar sërish mbrëmjen e sotme të arrestojnë të shumëkërkuarin Talo Çela.

Një person është aksidentuar për vdekje në Vlorë. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e kësaj të shtune në zonën e Orikumit.

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pak minuta më parë në "Rrugën e Dibrës", pranë gjimnazit "Patizani".

Gjykata e Beratit ka pezulluar nga detyra drejtorin e burgut të Beratit, Hiqmet Këlliçi.

Arrestohet nga policia stomatologu i burgut 313 në Tiranë, pasi është zbuluar se shpërndante lëndë narkotike në institucionin e vuajtjes

Policia e Shtetit ka reaguar lidhur me ngjarjen e rëndë të ndodhur në Pogradec ku një grua u gjet e pajetë në një banesë.

Procedohet në gjendje të lirë një 50-vjeçar në Durrës, për veprën penale "Pushtimi i tokës".

Dy automjete tip "Benz" janë përplasur në rrugën Tapizë-Thumanë, e si pasojë kanë mbetur të lënduar dy persona.