Drejtoresha e Arsimit në gjyq se merrte 5 mijë euro ryshfet

21/04/2015 - 19:35

21 prill 2015 – Drejtoresha e Arsimit në Lushnjë do të gjykohet për ryshfetet që merrte për çdo vend pune që u siguronte. Luiza Tabaku, e cila u arrestua nëntorin e shkuar në Lushnjë akuzohet se merrte deri në 5 mijë euro për të lënë mësuesit në vendin e punës ku ishin ose për t’u gjetur një vend të lirë. Ajo u arrestua bashkë me djalin dhe një sekser, ndërsa tentoi të fshihte në ËC 12 mijë euro që të mos i gjente policia.

Tabaku u la në hetim në gjendje të lirë pas disa javësh dhe pritet që gjykata të japë vendimin për të.

 

Agjencia e lajmeve “Dyrrah”

 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Aksidenti i rëndë që ndodhi mesnatën e së dielës në Petritoli, Itali, ku humbi jetën një 10-vjeçar shqiptar ka tronditur komunitetin e zo

Mbrëmjen e sotme, rreth orës 19:30, në Sukth, Durrës, një mjet me drejtuese shtetasen L.H., është përplasur me një mjet tip "Volkswagen",

Policia e Sarandës ka shpallur në kërkim 24-vjeçarin Kosta Kaca.

Është ndarë nga jeta ditën e sotme 57-vjeçarja Adelina Rizvani, mami në maternitetin e Sarandës.

Në kohën kur drejtësia ende nuk e ka thënë fjalën e saj për Bledar Jambellin që akuzohet si urdhërues i vrasjes së Artan Cukut, familjarë

Vijon puna për evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve.

Forca e posaçme "Shigjetat" kanë goditur një tjetër rast të veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve.

Një person në Lushnjë është arrestuar në flagrancë dhe një tjetër është shpallur në kërkim, pasi nën kërcënimin e një mjeti prerës i kanë

Një 60-vjeçar nga Saranda është kapur në pikën kufitare të Kakavijës nga inspektori i ISHSH-së Gjirokastër, teksa kërkonte të kalonte në

Arrestohen në flagrancë në Durrës 2 drejtues mjetesh, njëri prej të cilëve i dehur, ndërsa tjetri pa leje drejtimi.