Drogë në pjesën intime, shqiptari-policit: Mos më kontrolloni, s’jam gay

19/09/2019 - 15:29

Një 28-vjeçar shqiptar, shpërndarës droge shqiptarë ka refuzuar të kontrollohet nga policia britanike me pretekstin se nuk ishte gay.

Kur polici në stacion “City of London” i ka thënë shqiptarit, Mark Legisi të ulte pantallonat për tu kontrolluar, ai iu ka thënë se nuk ishte gay duke shkaktuar të qeshura.

Pavarësisht pretendimit, i riu nuk i shpëtoi kontrollit nga ku në vendet imtime kishte të ngjitur një qese me 22 doza kokainë.

Arrestimi tij ndodhi në zonën “City of London” qendra ekonomike e kryeqytetit britanik, e shquar për përdorimin e kokainës nga ekonomistët dhe bankierët që punojnë atje.

Kur pa që po ndiqej nga policia, Mark Legisi i dha gaz makinës për tu larguar por kjo tentativë ishte pa sukses. Ai do të dënohej me dy vite burg.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një 20-vjeçar i identifikuar si Dash Gashi nga Kukësi, ka mbetur i plagosur rëndë me armë zjarri në një atentat në lindje të Londrës.

Policia e Vlorës ka vënë në pranga një 45-vjeçar i kërkuar pasi tentoi të trafikonte drejt Italisë 18 klandestinë.

Policia e Tiranës ka arrestuar 6 persona dhe ka sekuestruar 37.5 kg kanabis sativa.

Vijon kontrolli masiv i territorit, për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e kultivimit të bimëve

Sonte ne mbrëmje, Drejtoria e Hetimit e SHÇBA-së, në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Shkodër ka ndaluar shefin e Stacionit

Një pedalon ka mbetur i bllokuar në det, në zonën e Porto Romanos, në Durrës, ndërsa nuk dihet ende sa persona ka brenda.

Një sherr mes disa të rinjve ka ndodhur në zonën e ish-Bllokut. Në video shihet teksa një grup djemsh goditen me karrige, tavolina dhe sh

Një 44-vjeçar ka rënë në prangat e policisë për shkak se ishte i shpallur në kërkim për disa vepra penale.

Policia ka proceduar penalisht adminitratorin e një televizioni pasi ushtronte aktivitetin e paligjshëm të piraterisë duke fshehur të ard

Zbulohet e arrestohet në flagrancë hajduti i biçikletave në Durrës, që bëri kërdinë gjatë 4 muajve të fundit në qytet.