Durrës, arrestohet në flagrancë 35-vjeçari pa patentë

06/05/2015 - 14:01

6 maj 2015 – Një 35-vjeçar nga Durrësi është ndaluar nga uniformat blu të qytetit, pasi u kap duke ngarë makinën pa patentë.

Në pranga ra Indrit Kryeziu, 35 vjeç, i cili u kap në flagrancë teksa po drejtonte makinën tip “Volsvagen” me targa ‘AA 978 A’ pa lejen e drejtimit.

Arrestimi i Kryeziut u bë nga ana e specialistëve për Krimet në Komisariatin e Policisë së Durrësit, ndërkohë materialet i kaluan Prokurorisë së Durrësit për veprën penale "Drejtimi i automjeteve në gjendje të dehur apo pa dëshmi".

/S.L. agjencia e lajmeve "Dyrrah" /

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Shefi i stacionit të Policisë në Fushë-Arrëz, Izmir Duraku i arrestuar për përdhunim të një të miture jetime në 2015-n, është liruar.

Një sherr masiv ka ndodhur sot mes dy familjeve në Berat ku shkak për zënkën e tyre është bërë toka me ullinj, e si pasojë kanë mbetur të

Një 20-vjeçar i identifikuar si Dash Gashi nga Kukësi, ka mbetur i plagosur rëndë me armë zjarri në një atentat në lindje të Londrës.

Policia e Vlorës ka vënë në pranga një 45-vjeçar i kërkuar pasi tentoi të trafikonte drejt Italisë 18 klandestinë.

Policia e Tiranës ka arrestuar 6 persona dhe ka sekuestruar 37.5 kg kanabis sativa.

Vijon kontrolli masiv i territorit, për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e kultivimit të bimëve

Sonte ne mbrëmje, Drejtoria e Hetimit e SHÇBA-së, në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Shkodër ka ndaluar shefin e Stacionit

Një pedalon ka mbetur i bllokuar në det, në zonën e Porto Romanos, në Durrës, ndërsa nuk dihet ende sa persona ka brenda.

Një sherr mes disa të rinjve ka ndodhur në zonën e ish-Bllokut. Në video shihet teksa një grup djemsh goditen me karrige, tavolina dhe sh

Një 44-vjeçar ka rënë në prangat e policisë për shkak se ishte i shpallur në kërkim për disa vepra penale.