Durrës, djali rreh babanë e moshuar

08/05/2015 - 15:04

8 maj 2015 - Një prind i moshuar nga Durrësi, 71 vjeç, është rrahur e dhunuar psikologjikisht nga djali i tij. Ky i fundit, shtetasi me iniciale I.N., 38 vjeç, mësohet se ka ushtruar dhunë fizike e psikologjike ndaj babait të tij, 71-vjeçarit me iniciale N.N.

Nisur nga këto veprime të papërgjegjshme që një djalë kryen ndaj prindit, efektivët e policisë së Durrësit plotësuan kërkesë-padinë për lëshimin e urdhrit të mbrojtjes së menjëhershme ndaj të moshuarit.

/S.L. agjencia e lajmeve "Dyrrah"/

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një aksident me pasojë plagosjen ka ndodhur në Korçë. Aksidenti ka ndodhur mbrëmjen e sotme, në një nga rrugët kryesore të qytetit, në bu

Shpëtim Manaj dhe Klisman Uka, janë dy të rinjtë nga Kukësi, që humbën jetën pasditen e sotme në aksidentin tragjik tek Rruga e Kombit.

Numri i viktimave në aksidentin e ndodhur në Rrugën e Kombit, pasditen e sotme ka shkuar në dy.

39-vjeçari Erjon Kashari, i cili në vitin 2014 kishte kryer një aksident me vdekje në Kanada, u ekstradua të martën nga policia shqiptare

Një i ri është arrestuar në flagrancë në fshatin Ballaj të Rrogozhinës.

Falë bashkëpunimit të suksesshëm mes Interpol Tiranës dhe Interpol Romës kapet dhe ekstradohet nga Italia drejt Shqipërisë një shtetas sh

Apeli i Posaçëm rrëzon kërkesën e komisionerëve Ramiz Tuda dhe Bujar Sula për ndryshim mase.

Vijon pa ndërprerë Operacioni Forca e Ligjit, në zbatim të detyrave të përcaktuara në Aktin Normativ të datës 31 janar 2020.

Një ngjarje e rëndë është regjistruar pak më parë në plazhin e Durrësit.

Një aksident ka ndodhur pak para mesditës së sotme në Tiranë.