Durrës, ekzekutohet me breshëri automatiku pronari i një lokali

18/11/2014 - 19:28

DURRËS 18 Nëntor 2014 - Pronari i një lokali është ekzekutuar me armë zjarri mbrëmjen e sotme në qytetin e Durrësit. Ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 19:00 në një lokal pranë Bashkisë në sheshin “Liria”.

Viktima është shtetasi Leonard Murati i cili dhe është qëlluar me armë zjarri në hyrjen e lokalit. Burime nga policia bëjnë të ditur se 45-vjeçari është ekzekutuar nga një person nga Fushë-Kruja, i cili ndodhej në brendësi të lokalit dhe ka qëlluar nga një distancë e afërt.

Fillimisht 45-vjeçari ka marrë plagë të rënda dhe është nisur menjëherë në spitalin e Durrësit, por nuk ka mundur t’i mbijetojë plagëve të marra.

Sipas policisë vrasja ka ndodhur në një moment kur ka pasur reshje të dendura shiu. Autori ka përfituar nga errësira dhe reshjet e dendura për t'u larguar nga vendi i ngjarjes. Blutë e qytetit bregdetar kanë shoqëruar për të dëshmuar personat e pranishëm në lokal. 

INFO

Viktima Leonard Murati sipas policisë ishte person me precedent të mëparshëm penal. Ai ka qenë i akuzuar për pengmarrje dhe vrasje. Në vitin 1999, Murati akuzohej për pengmarrjen e shtetasit Artan Ilmiu si dhe për vrasjen e shtetasit Nuhi Ilmiu. Policia ka nisur hetimet për identifikimin dhe kapjen e autoreve nderkohe qe pista kryesore mbetet hakmarrja.

Vijon..

"Agjencia e lajmeve Dyrrah"

 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur paraditen e kësaj të mërkure në Itali teksa një shqiptar me nënshtetësi italiane ka humbur jetën në një ak

Specialistët për Hetimin e Krimit Ekonomik dhe Financiar në Drejtorinë Vendore  të Policisë Durrës, në bashkëpunim me shërbimet e Policis

Policia e Durrësit bën me dije se është ndaluar një 21-vjeçare e cili ka thyer masën e sigurisë "arrest në shtëpi". 

Në vijim të punës për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e krimeve mjedisore, shërbimet e Komisariatit të Policisë Kurbin, në bashkëp

Tre persona janë arrestuar nga policia në Maliq pasi u kapën në flagrancë duke transportuar me makinë tre emigrantë të paligjshëm nga ven

Vijon puna nga strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Tiranë, për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë.

Një djalë i ri ka përfunduar në spitalin e Vlorës, pasi ishte plagosur në këmbë. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e dheshme.

Policia ka arrestuar tre shtetas në Mallakastër, si autorë të dyshuar të mbjelljes me drogë të disa parcelave në një pyll në fshatin Lofk

Për vrasjen e Eduart Kozit, prokuroria ka kërkuar të pushohet çështja ndaj karabinierit dhe rojes së sigurisë që qëlluan me armë drejt ma

Policia e Dibrës ka godit një rast të tentativës për kultivim të bimëve narkotike.