Durrës, ish-gruaja s’e lejonte të futej në shtëpi, ai e denoncon

17/04/2015 - 10:43

Durrës, 17 prill 2015 – Një qytetar nga Durrësi ka paditur ish-gruan e tij pasi kjo e e fundit nuk e lejonte të futej në shtëpi.

Mësohet se shtetasi me iniciale Z.T. 56 vjeç, ka ngritur një kallëzim penal ndaj ish-bashkëshortes, 42-vjeçares me iniciale N.T., e cila nuk e lejonte të futej në shtëpinë e tyre, të cilën e kanë të përbashkët.  

Policia e Durrësit bën me dije se ndaj gruas ka filluar procedimi penal në gjendje të lirë, që prej datës 15 prill.

Ndërkohë, materialet procedurale i kanë kaluar Prokurorisë së Durrësit.

/S.L. agjencia e lajmeve “Dyrrah”/

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Autoritetet irlandeze kanë arrestuar një ditë më parë dy shqiptarë, të afërm me njëri-tjetrin.

Një aksident ka ndodhur në afërsi të fshatit Rembec në Korçë.

Një shqiptar 34-vjeçar me iniciale A.V u arrestua së bashku me bashkëshorten e tij, J.V. 28 vjeçe.

Një aksident është regjistruar sot në aksin nacional Berat - Ura Vajgurore, në vendin e quajtur “Otllak”, ku  një ambulancë është përplas

Publikohen pamjet e operacionit te Policisë teksa u lirua 23-vjeçari maqedonas, i cili ishte marrë peng nga tre persona në kodrat e Farkë

I dhunonte vajzën, por edhe pse kishte një urdhër mbrojtjeje, një person nga Mirdita nuk u ndal dhe i hodhi edhe granatë vjehrrit të tij

Ditën e sotme u ekstradua nga Italia 32-vjeçari, Ergest Avdiu, i cili është një prej të akuzuarve kryesorë për vrasjen e biznesmenit Vasi

Konstandin Xhuvani u dënua me 35 burg në vitin 2015 për vrasjen e katërfishtë që kreu në Tiranë në nëntor të 2014-s.

Vijon bashkëpunimi i Interpol Tirana me homologët për kapjen e personave të shpallur në kërkim ndërkombëtar për vepra të rënda penale.

Një sasi e vogël tritoli ka shpërthyer pak para mesnate në kryeqytet.