Durrës. Kufiri te tragetet kap shkodranin me 10 kg kanabis

19/10/2014 - 16:57

DURRES, 19 tetor 2014 –  Paraditen e së dielës, 19 tetor 2014 policia e kufirit dhe migracionit në pikën e kontrollit dhe kalimit kufitar në terminalin e udhëtarëve të portit të Durrësit i vuri prangat shkodranit Bujar Pervizi, 37 vjeç, pasi iu gjetën rreth 10 kg marijuanë me destinacion Apeninet, njoftuan burime nga ministria e Punëve të Brendshme.

37-vjeçari synonte të kapërcente Adriatikun për në Itali, teksa gjatë kontrollit në vijën e dytë në  BMW-në e tij me targa AA488DX, në brendësi të pjesëve anësore të shasisë, u zbuluan disa pako me kanabis, që peshonin rreth 10 kg.

/th. m. agjencia e lajmeve “Dyrrah”/

 

 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Vijon kontrolli masiv i territorit, për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e kultivimit të bimëve

Sonte ne mbrëmje, Drejtoria e Hetimit e SHÇBA-së, në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Shkodër ka ndaluar shefin e Stacionit

Një pedalon ka mbetur i bllokuar në det, në zonën e Porto Romanos, në Durrës, ndërsa nuk dihet ende sa persona ka brenda.

Një sherr mes disa të rinjve ka ndodhur në zonën e ish-Bllokut. Në video shihet teksa një grup djemsh goditen me karrige, tavolina dhe sh

Një 44-vjeçar ka rënë në prangat e policisë për shkak se ishte i shpallur në kërkim për disa vepra penale.

Policia ka proceduar penalisht adminitratorin e një televizioni pasi ushtronte aktivitetin e paligjshëm të piraterisë duke fshehur të ard

Zbulohet e arrestohet në flagrancë hajduti i biçikletave në Durrës, që bëri kërdinë gjatë 4 muajve të fundit në qytet.

Një 31-vjeçar nga Durrësi ka rënë në prangat e policisë së Beratit ndërsa një 36-vjeçar është shpallur në kërkim.

Një shqiptar është arrestuar nga policia në Madrid, pasi ishte shpallur në kërkim nga autoritetet holandeze për përfshirje në një rrjet n

Operacioni nga Drejtoria Vendore e Policisë Elbasan dhe Forcat Speciale RENEA kanë finalizuar operacionin "Shënkoll" për goditjen e vepri