Durrës, aksident me të plagosur dhe tapë në timon, arrestohen dy drejtues

24/01/2020 - 09:35

Specialistët e Qarkullimit Rrugor në Drejtorinë Vendore Durrës, në vijim të punës për parandalimin e aksidenteve rrugore dhe ndëshkimin e atyre drejtuesve që drejtojnë mjetin në mënyrë të parregullt, arrestuan në flagrancë 2 drejtues mjetesh. 

Në pranga ranë:

L. V., 45 vjeç, banues në Ishëm, Durrës.

Ky shtetas, më datë 23.01.2020, në segmentin rrugor Ura e Gjolës-Ishëm, duke drejtuar mjetin tip “Ford”, ka aksidentuar një këmbësor, shtetasin R. D., 52 vjeç, i cili ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve.

A. I., 42 vjeç, banues në Krujë.

Ky shtetas u konstatua nga shërbimet e Policisë duke drejtuar mjetin tip “Suzuki” në gjendje të dehur.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprat penale "Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor" dhe "Drejtimi i automjeteve në mënyrë të parregullt".

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Tjetër plagosje me thikë në Durrës. Policia njofton se një 60-vjeçar është paraqitur në spital dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve.

Policia ka arrestuar një 66-vjeçar banues në Palokastër, Gjirokastër, pasi më 18 shtator ai dhunoi të moshuarën Pina Qamo, fqinjen e tij.

Një 14-vjeçar është arrestuar në flagrancë në zbatim të Planit të Masave në të gjithë qarkun e Durrësit, për parandalimin dhe goditjen e

Një 21-vjeçar shqiptar është qëlluar me armë orët e para të mëngjesit të sotme në Kallithea të Athinës.

Krahas përmbytjeve në disa qytete të vendit, moti i keq sot ka shkaktuar edhe rrëshqitje të gurëve në Vlorë duke plagosur një punonjës 51

Policia e Tiranës ka goditur një rast në fushën e falsifikimit të dokumenteve dhe kontrabandës me mallra për të cilat paguhet akcizë.

Arrest me burg u dha për 61-vjeçarin që u arrestua në Shkodër pasi akuzohet se tentoi të përplaste qëllimisht me makinë gruan e kushëriri

Shqiptari, ndaj të cilit disa ditë më parë u bë një atentat, ka humbur jetën për shkak të plagëve të marra.

Policia e Tiranës ka arrestuar tre persona, të cilët ishin shpallur në kërkim për plagosje të rëndë me dashje.

Një 44-vjeçar është arrestuar në Elbasan pasi 10 vite më parë ishte dënuar në Itali nga Gjykata e Torinos me 6.8 vite burg për trafik dro