Durrës, arrestohen në flagrancë 3 drejtues mjetesh

17/10/2020 - 08:55

Specialistët e Qarkullimit Rrugor në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës kanë arrestuar në flagrancë 3 shtetas.

Në njoftimin për shtyp, policia sqaron se dy nga shoferët ishin në gjendje të dehur, ndërsa i treti lëvizte me motor pa leje drejtimi dhe u bë shkaktar i përplasjes me një automjet tip "Toyota".

Të arrestuarit:

A. Z., 50 vjeç, banues në Durrës, pasi u konstatua nga shërbimet e Policisë në lagjen nr.1, Durrës, duke drejtuar mjetin tip "Benz", në gjëndje të dehur në masën 1.24 mg/l.

D. T., 50 vjeç, banues në Durrës, pasi u konstatua nga shërbimet e Policisë në Rromanat, duke drejtuar kamionin tip "Daf", në gjëndje të dehur në masën 0.83 mg/l.

B. V., 57 vjeç, banues në Durrës, pasi në lagjen nr.14, Durrës, duke drejtuar motoçikletën pa leje drejtimi, është përplasur me mjetin tip "Toyota", duke shkaktuar dëme materiale.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës për veprën penale "Drejtimi i automjeteve në mënyrë të parregullt"

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Mediat greke, gjatë ditës së djeshme raportuan për vrasjen e një çifti grek në Chania të Kretës.

Majlinda Ilirjani, mami pranë Spitalit të Elbasanit ka ndërruar jetë nga koronavirusi.

Policia e Shtetit njofton se janë intensifikuar kontrollet për monitorimin e masave, me qëllim parandalimin e përhapjes së COVID-19.

Parandalohet përshkallëzimi i mëtejshëm i konfliktit në një familje.

Policia e Vlorës ka arrestuar një 35-vjeçare pasi ka dhunuar dhe përndjekur ish-partnerin e saj.

Pas 8 muajsh hetim, gjykata e Korcës ka lënë të lirë 18-vjeçarin, Devis Hoti cili u arrestua si i dyshuar për vrasjen e 45-vjeçarit Flamu

Një shqiptar është gjetur i vdekur brenda një kamioni këtë të martë në Itali.

Një shqiptar është shpallur në kërkim nga policia greke, pasi dyshohet se mund të jetë autori i vrasjes së dy të moshuarve në Kretë.

Rëndohet gjendja e 40-vjeçarit që u plagos pak ditë më parë një atentat pranë banesës së tij. Mediat në vend, duke iu referuar burimeve n

Drejtori i Hidrokarbureve, Klodian Gradeci, i shpallur në kërkim për abuzimin 1.4 mln dollarë, është ndaluar nga Policia e Tiranës.