Durrës, arrestohet një i shpallur në kërkim

Postuar: 12/08/2017 - 21:07

Një shtetas i shpallur në kërkim është ndaluar nga specialistët për krimet në Komisariatin e Policisë Durrës, gjatë ditës së sotme.

36- vjeçari G.R., ishte dënuar nga gjykata e Rrethit Gjyqësor Durrës me vendimin Nr.1228, datë 17.12.2015 e ka dënuar me 1 vit burg për veprën penale" Vjedhja" e kryer në bashkëpunim parashikuar në nenin 134/2 të Kodit Penal.

Materialet  i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës për veprime të mëtejshme.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një sasi eksplozivi ka shpërthyer në makinën e presidentit të ekipit të Kamzës, Naim Qarri, duke shkaktuar dëmtimin e pjesshëm të saj.

Një ditë më parë, në Shijak, pas një debati për motive të dobëta, një i moshuar ka kërcënuar me jetë një 53-vjeçare.

Një shqiptare, e cila ishte e lidhur me një sipërmarrës italian, fillimisht i ka kërkuar atij që të blinin një apartament në Shqipëri ku

Një aksident ka ndodhur pasditen e së martës pranë Gjirit të Lalzit.

Një plagosje me thikë ka ndodhur ditën e sotme në rrugën ‘Kongresi i Manastirit’, në Tiranë.

Një i ri i cili udhëtonte me një motorçikletë ka mbetur i plagosur pasi u aksidentua përgjatë segmentit rrugor Qafë Mali -Bajra

Një çiklomotor është përplasur me një biçikletë dhe si pasojë kanë mbetur të plagosur të dy drejtuesit e tyre.

Një gjyshe është dhunuar nga mbesa e saj 38-vjeçare, dhe pas denoncimit të rastit, policia ka referuar materialet në prokurori

Një ngjarje e rëndë ka tronditur një familje në Bërzhitë, ku vajza adoleshente është gjetur nga nëna e saj pa ndienja.