Durrës, burri rrihet nga gruaja 20 vite më e vogël

14/11/2017 - 19:42

   Një shtetas nga Durrësi, i cili kishte jo pak vite diferencë me bashkëshorten, rreth 20 të tillë, i është drejtuar për ndihmë policisë, pasi, sipas denoncimit të bërë para bluve, dhunohej nga bashkëshortja.

Policia e Durrësit sqaron se ka plotësuar kërkesë-padinë për lëshimin e Urdhrit të mbrojtjes së menjëhershme për shtetasin L.B, vjeç 50, pasi dyshohet se bashkëshortja K.B vjeç 31, ka ushtruar dhunë fizike e psikologjike ndaj tij.

Kjo e fundit akuzohet për veprën penale ”Për masat ndaj dhunës në marrëdhëniet familjare”.

Por ky nuk është i vetmi çift me të tilla probleme në Durrës.

Në 24 orët e fundit, një 30 vjeçare nga qyteti bregdetar ka denoncuar në polici bashkëshortin e saj, po 30 vjeç, sepse dhunohej prej tij.

“U plotësua kërkesë-padia për lëshimin e urdhrit të mbrojtjes së menjëhershme, për shtetasen K.SH, vjeç 30, pasi dyshohet se bashkëshorti S.SH, vjeç 30, ka ushtruar dhunë fizike e psikologjike ndaj saj”, thuhet në njoftimin e policisë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një 49 vjeçar shqiptar u arrestua nga karabinierët në Pesaro.

Një 57-vjeçar, banues në Durrës, ka humbur jetën rrugës për në spital.

Në lagjen “Laknas” në Kamëz, dyshohet që shtetasi i mitur E.D.

Një intrigë çoi në ekzekutimin e ish-policit Boran Bërçanës dhe bashkëjetueses e tij, Silvana Ndoci.

Një 48-vjeçare është paraqitur për ndihmë mjekësore pranë spitalit të Durrësit pasi ka pirë një sasi ilaçesh.

Kontrolli i Lartë Shtetëror ka kallëzuar në Prokurori dy ish regjistrues, zëvendës-regjistruesin dhe pesë specialistë të zyrës vendore të

Gjykata e Tiranës ka dhënë masën e sigurisë "arrest me burg 40 dite" për pedagogun Dritan Shoraj, i dënuar në Itali për trafik droge.

Policia ka arrestuar në flagrancë një shpërndarës të drogave të forta si dhe ka sekuestruar 15 doza lëndë narkotike e dyshuar kokainë.

Kreu i një bande të rrezikshme në Itali që akuzohet për një sërë vjedhjesh, disa plaçkitje madje edhe një rrëmbimi, është një i ri shqipt

Një 25-vjeçar nga Tirana është arrestuar në Berat, pasi iu gjet një sasi kanabisi.