Durrës, dyshimet e ekspertëve të kriminalistikës për kufomën e gjetur në det

19/08/2019 - 18:31

Edhe pse ka kaluar 24 orë nga gjetja e një trupi të dekompozuar në detin Adriatik nga një peshkarexhë që lundronte në ujërat e Durrësit, Policia nuk ka arritur ende të bëjë identifikimin e kufomës që i përket një mashkulli/

Edhe pse Policia nxitoi të njoftonte se viktima nuk kishte shenja dhunë, ndërkohë që peshkatarët thanë se ishte i mbështjellë me natriban, mësohet se ekspertët e kriminalistikës në bashkëpunim me prokurorinë po  kryejnë  të gjitha veprimet për të bërë të mundur identifikimin. 

Deri më tani ekspertët thonë se në trup nuk janë gjendur plagë me armë zjarri, ndërkohë që vazhdon autopsia e trupit për të parë nëse ka shenja dhune,

Po kështu vazhdojnë ekzaminimet  për të zbuluar nëse në trup ka shenja të veçanta që do të çonin në identifikimin e personit.

Ndërkohë që ekzistojnë dyshimet se viktima mund të jetë edhe shtetas i huaj, që mund të jetë hedhur në det nga ndonjë anije. /syri.net

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pas arrestimit të Astrit Thaçit, 27-vjeçarit nga Durrësi, i cili kreu grabitje me armë në Elbasan, Tiranë dhe Durrës, dy persona të tjerë

Furgoni i Drejtorisë së Burgjeve është përfshirë në një aksident mëngjesin e sotëm, dhe për pasojë një polic ka mbetur i lënduar.

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Itali, ku një shqiptar ka mbetur i vrarë si pasojë e goditjeve me thikë.

Kapet një drejtues mjeti në Durrës, i dehur në timon, i cili kishte përplasur makinën e tij tip "Renault" me një "BMW".

Specialistët për hetimin e trafiqeve dhe narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës, në vijim të punës për evidentimin dhe para

Specialistët për hetimin e krimeve në Komisariatin e Policisë Durrës ndaluan një shtetas sirian, i akuzuar për vjedhje.

Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen është regjistruar mbrëmjen e sotme në Malësi të Madhe.

Një aksident zinxhir është regjistruar pasditen e kësaj të diele në autostradën Tiranë- Durrës, ku janë përfshirë tre automjete, fatmirës

Një 24-vjeçar shqiptar ka humbur jetën në Michigan, SHBA, si pasojë e një aksidenti automobilistik. Ngjarja ka ndodhur ditën e djeshme, n

14 shkurti do të shenjonte një tragjedi në fshatin Ostren të Madh të Bulqizës, ku një nënë dhe dy fëmijët e saj do të humbnin jetën, e nd