Durrës, hap derën e makinës dhe ‘fluturon’ biçiklistin 30-vjeçar

29/08/2017 - 15:07

Foto ilustruese

Pakujdesitë që tregojnë drejtuesit e automjeteve shpesh kthehen në burim aksidenti, që mund të jenë edhe me pasoja fatale.

Pakujdesia që ka treguar një shofer në Durrës teksa ka qenë duke dalë nga automjeti i tij ka shkaktuar përplasjen e një personi që po udhëtonte me biçikletë.

Aksidenti ka ndodhur të hënën në lagjen nr. 16 të qytetit.

Policia informon se “Më datë 28.08.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Durrës, për shtetasin K.M., vjeç 37, banues në Durrës, pasi dyshohet se në lagjen nr. 16, duke hapur derën e mjetit tip “Volksvagen” i është përplasur biçiklisti, shtetasi Sh.P, vjeç 30, banues në Durrës, i cili ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve. Neni 290 i Kodit Penal”.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një aksident i rëndë ka ndodhur me pasojë vdekje ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm në rrugën Pogradec-Korçë.

Ka ndërruar jetë në spital Shpresa Baka, e cila u qëllua me armë mbrëmjen e së shtunës në Fushë-Krujë.

Pas shoqërimit të 9 punonjësve të Kadastrës Durrës, një ditë më parë në Drejtorinë e Policisë, mësohet se njëri prej të shoqëruarve është

Thyen masën e sigurisë "Arrest shtëpie" dhe më pas konfliktohet për motive të dobëta me shoferin e autobusit të një linje urbani duke e g

Policia ka arrestuar dy persona në Elbasan pasi transportonin lëndën narkotike në drejtim të Maqedonisë së Veriut.

Policia e Shkodrës ka finalizuar operacionin e koduar "Brebulla", për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e kultivimit të bimëve narko

Një 41-vjeçare në fshatin Pojan të Maliqit i ka dhënë fund jetës duke u vetëhelmuar.

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Dolauer Heide, të Gjermanisë, ku një 27-vjeçar shqiptar u gjet i vrarë dhe i groposur në një pyll. 

Drejtuesi i një motoçiklete ka humbur jetën mbrëmjen e sotme pasi është përplasur me një makinë të parkuar në rrugë.

Fatos Xheta ka mohuar akuzën e vrasjes së bashkëshortes së tij Safie Xheta.