Durrës, lëndë plasëse në oborrin e shtëpisë së një policeje, ka dëme materiale

26/01/2020 - 00:41

Një sasi lënde eksplozive është hedhur nga muri i jashtëm rrethues i shtëpisë së një punonjëse policie në Durrës.

Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e së shtunës, rreth orës 22.35, në lagjen nr.17 dhe lënda plasëse ka rënë në afërsi të makinës së polices O.B.

Si pasojë  ka vetëm dëme të vogla materiale.

Njoftimi i policisë:

Durrës/Informacion paraprak.

Më datë 25.01.2020, rreth orës 22:35, në lagjen nr 17/1, Durrës,  nga muri i jashtëm rrethues i oborrit dyshohet se është hedhur nje sasi e dyshuar lënde plasese ne  afërsi të makinës tip "Audi", e parkuar në oborr dhe në pronësi të shtetases O.B., punonjëse policie.

Si pasojë  ka vetëm dëme të vogla materiale.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes,  identifikimin dhe kapjen e autorëve.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Dy persona kanë mbetur të plagosur pasditen e sotme në fshatin Libofshë të Fierit, si pasojë e shpërthimit të bombolës së gazit.

Autoritetet italiane kanë sekuestruar në bregdetin e Leçes rreth 500 kg lëndë narkotike, e cila dyshohet se ka mbërritur nga Shqipëria në

Një automjet ka dalë nga rruga në Gramsh dhe si pasojë është plagosur rëndë drejtuesja e tij. 

Një 52-vjeçar shqiptar ka humbur jetën tragjikisht në New Jersey, pas goditjes nga një kamion.

Gjykata e Durrësit ka lënë në burg pa afat Astrit Thaçin, i arrestuar pak ditë më parë si autori i dyshuar për grabitjen e argjendarisë n

Një 26-vjeçare e shpallur në kërkim për veprën penali “Falsifikimi i letërnjoftimeve, pasaportave ose vizave” është vënë në pranga në Vlo

Goditet një rast i armëmbajtjes pa leje dhe shpërndarjes së drogave në doza të vogla.

Një shqiptar dhe një 44-vjeçar maroken janë dëbuar nga Italia pas dyshohet se janë të përfshirë në veprimtari kriminale.

Policia ka arrestuar në flangrancë një 38-vjeçar në Durrës, i cili ka hyrë në një lokal me armë zjarri me vete.

Një aksident ku janë përfshirë disa makina është regjistruar pak minuta më parë në autostradën Tiranë-Durrës, pranë Maminasit.