Durrës, mbante lokalin hapur pas orarit të përcaktuar për mbyllje, gjobitet pronari

23/02/2021 - 08:49

U konstatua duke ushtruar aktivitet pas orarit të përcaktuar për mbyllje, ndëshkohet me masë administrative 1.000.000 lekë, pronari i një subjekti në Durrës.

Policia njofton se bëhet fjalë për pronarin e një subjekti në lagjen nr.3 në qytetin bregdetar, shtetasi me iniciale Xh.T..

NJOFTIMI I POLICISË

Strukturat e Policisë Durrës, krahas përmbushjes së detyrave funksionale për parandalimin dhe goditjen e paligjshmërisë, kanë vijuar kontrollet në terren në të gjithë vendin, për monitorimin e zbatimit të masave anticovid.

Gjatë kontrolleve, shërbimet e Policisë kanë evidentuar dhe ndëshkuar me masë administrative 1.000.000 lekë, pronarin e një subjekti në lagjen nr. 3, Durrës, shtetasin Xh. T., pasi u konstatua nga shërbimet e Policisë duke ushtruar aktivitet pas orarit të përcaktuar për mbyllje.

Drejtoria Vendore e Policisë Durrës apelon për të gjithë pronarët dhe administratorët që të respektojnë me korrektësi masat anticovid, për të bërë të mundur shkëputjen e zinxhirit nga virusi dhe fton qytetarët të denoncojnë në Komisariatin Dixhital, cilindo që nuk respekton këto masa kufizuese duke u kthyer burim rreziku për qytetarët.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një plagosje me armë zjarri është shënuar pasditen e sotme në lagjen nr.5, në qytetin e Korçës.

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Fier, ku një 56-vjeçar dyshohet se është vetëhedhur nga kati i pestë i pallatit dhe ka nd

Policia ka ndaluar një 47-vjeçar  tëshpallur në kërkim për veprat penale "Armëmbajtja pa leje" dhe "Përkrahja e autorit në krim". 

Falë besimit dhe bashkëpunimit me qytetarët, pasi informacioneve të marra dhe kërkimeve të shumta, Policia gjen të fshehura në tokë, armë

Një 31-vjeçar është arrestuar nga policia pasi teksa po drejtonte automjetin në gjendje të dehur, humbi kontrollin dhe u përplas me dy mj

Policia e Durrësit njofton se ka vënë në pranga dy persona që ishin shpallur në kërkim për vepra të ndryshme penale.

Kriminelët e njohur ndërkombëtarë, që dërgojnë kokainë nga Argjentina në pjesën tjetër të kontinentit, kanë prirje të tregojnë ngjarje, t

Policia e Durrësit ka arrestuar në flagrancë 2 shtetas, për vepra të ndryshme penale.

Merr flakë në ecje një fuoristradë tip “Range Rover” në rrugën Fushë-Krujë, pranë Krastës.

Një aksident i rëndë është shënuar këtë të hënë në aksin Fier-Kraps  rreth orës 11:55.