Durrës, ndalohen dy persona të shpallur në kërkim

11/06/2019 - 18:35

Seksioni për Hetimin dhe Parandalimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Durrës, në vijim të punës për kapjen e personave të shpallur në kërkim, kapën dhe ndaluan shtetasin:

-P.P., 26 vjeç, banues në Katund Sukth.

Kapja dhe ndalimi i tij u bë pasi Gjykata e Shkallës së Parë Durrës, në datë 06.06.2019, ka vendosur ndaj tij masën "Arrest me burg" për veprën penale "Vjedhja, kryer në bashkëpunim"

Ky shtetas ishte i shpallur në kërkim, pasi dyshohet të ketë kryer një serë vjedhjesh banesash në periudhën kohore Janar-Qershor 2019, në Durrës.

Gjithashtu në Krujë u kap dhe u ndalua shtetasi A.B., 41 vjeç, banues në fshatin Halil, Krujë.

Kapja dhe ndalimi i tij u bë pasi Gjykata e Apelit Tiranë, në datë 07.04.2014, e ka dënuar me 3 vite burg për veprën penale "Mashtrimi" parashikuar nga neni 143/1 të Kodit Penal. 

Materialet hetimore u referuan në Prokurori për veprime të mëtejshme.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një aksident i rëndë automobilistik ka ndodhur mbrëmjen e sotme në rrugën Korçë-Bilisht, në afërsi të fshatit Kuç.

Një tjetër rast që operonte në fushën e prodhimit dhe shitjes së narkotikëve është goditur sot nga policia në Korc

Arrestohet nga policia një person në Durrës, i akuzuar për veprën penale" Vjedhja me dhunë".

Policia e Durrësit ka arrestuar në flagrancë një person pasi akuzohet për veprën penale "Plagosja e rëndë me dashje".

Një 46-vjeçar i shpallur në kërkim nga Policia e Durrësit është ndaluar nga Specialistët për Krimet në Stacionin e Policisë Plazh, të cil

Arrestohet në flagrancë në Durrës një 45-vjeçar, pasi po drejtonte mjetin në gjendje të dehur dhe mbante me vete edhe armë pa leje.

Shtyhet seanca gjyqësore për Arbër Çekajn, të akuzuarin kryesor për trafikun e 613 kg kokainë nga Kolumbia në Shqipëri.

Dalin detajet nga aksidenti i rëndë qe ndodhi paraditen e së dielës në Rrugën e Kombit, pranë fshatit Gëziq, ku një 13-vjeçare ka humbur

Një aksident me 2 të plagosur është regjistruar mbrëmjen e sotme tek Shkëmbi i Kavajës,

Për vrasjen e ish-policit Santiago Malko, është ndaluar 39- vjeçari Blendi Teta, pasi akuzohet se ka penguar zbardhjen e së vërtetës si e