Durrës, një trup i pajetë bie në rrjetën e peshkatarëve

09/11/2019 - 08:03

Një trup i pajetë ka rënë në rrjetën e peshkatarëve mëngjesin e kësaj të shtune në Durrës.

Peshkatarët e peshkarexhës "Primo" po peshkonin në 70 metra thellësi, 6 milje larg nga Bisht Palla, kur në rrjetën e tyre ka rënë kufoma.

Dyshohet se trupi i dekompozuar i përket një femre dhe sipas kqyrjes paraprake ka një kohë të gjatë në ujë.

Trupi është akostuar në kalatën nr.4 të portit të Durrësit për të kryer procedurat.

Policia ndodhet në vendngjarje dhe ka nisur hetimet për identifikimin e kufomës.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një ngjarje e rëndë u shënua mbrëmjen e kësaj të marte në Tiranë, rreth orës 20:50.

Arrestohet në flagrancë një 32-vjeçar, i cili ka qëlluar në ajër me armë zjarri.

Finalizohet operacioni "Kuruesi i rremë" nga strukturat e Hetimit të Krimit në DVP Lezhë, në bashkëpunim të ngushtë me Komisariatin e Pol

Policia ka arrestuar një 43-vjeçar në Shkodër pasi ka plagosur me armë zjarri pas një konflikti të çastit, Drejtorin e Ujësjellësit në Ba

Intensifikohen kontrollet e territorit, nga toka dhe ajri, me qëllim parandalimin, evidentimin dhe goditjen e tentativave për të kultivua

Një 35-vjeçar është arrestuar nga Policia e Vlorës, pasi ka dhunuar një punonjës të OSHEE-së për motive të dobëta.

Një aksident i rëndë është regjistruar mesditën e sotme në rrugën dytësore Durrës-Tiranë me pasojë vdekjen.

Dalin emrat e grupit nga Durrësi që funksiononte duke nxjerrë emigrantë ilegalisht drejt BE-së kundrejt fitimit 1000 deri në 2500 euro.

Policia e Tiranës finalizon operacionin e koduar “Akciza” për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e kontrabandës me mallra për të