Durrës, plas sherri te sheshi “Pranvera”, një i lënduar

22/07/2018 - 08:32

   Një sherr në të cilin kanë mbetur të përfshirë 3 persona, nga të cilët njëri është plagosur lehtë është konsumuar ditën e premte tek sheshi “Pranvera”, në Durrës.

Mësohet se shtetasit B.H. dhe K.K, respektivisht 56 e 52 vjeç, banues në Durrës, kanë goditur me grushte e sende të forta shtetasin M.T, 56 vjeç.

Si pasojë e dhunës së ushtruar ndaj tij, i dhunuari ka marë lëndime të ndryshme në trup dhe fytyrë.

Policia ka nisur procedimin penal ndaj shtetasve B.H. dhe K.K. për "Plagosje të lehtë me dashje".

Ndërkohë, edhe në lagjen nr.13, pas një konflikti të çastit, 35-vjeçari R.K., nga Bulqiza, ka goditur me grushte shtetasin M.P, vjeç 41, banues në lagjen 13, Plazh.  

35-vjeçari akuzohet për veprën penale “Lëndime të tjera me dashje”.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Policia e Fierit ka dalë në një informacion paraprak lidhur mbi aksidentin e ndodhur në autostradën Fier-Lushnjë, ku si pasojë e daljes s

Një aksident i rëndë, me pasojë vdekjen e një të mituri 8-vjeçar është regjistruar pasditen e sotme, rreth orës 16.05, në fshatin Jubë, n

Një 51-vjeçare nga fshati Skrevan në Urë-Vajgurore është vetëvarur pranë ahurit të bagëtive, pas banesës së saj.

Një 23-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Vlorës, pasi akuzohet se ka përndjekur dhe ushtruar dhunë ndaj të dashurës së tij.

Katër persona janë arrestuar dhe dy të tjerë janë proceduar penalisht në qytetin e Tiranës për disa akuza të ndryshme.

Gjykata e Korçës ka dhënë sot masën e sigurisë, shtrim i detyrueshëm i përkohshëm në një spital psikiatrik për 20-vjeçarin Paulo Veliku,

Pas më shumë se 2 javësh në arrati, 47-vjeçari Dimitris Apiostis i cili akuzohet për rrëmbimin dhe përdhunimin e një vajze shqiptare në G

Aksident me pasojë vdekjen e një të moshuari ka ndodhur sot paradite rreth orës 09:55 në Fushë Krujë.

Një 20-vjeçare nga fshati Orman i Maliqit u gjet e vetëvarur në banesë nga familjarët, ndërsa dyshohet se vuante nga probleme të shëndeti