Durrës, shkaktoi aksident të 4-fishtë, përfundon në spital drejtuesi dhe bashkëshortja

Postuar: 11/01/2018 - 17:52

   Në aksidentin e regjistruar në orët e vona të mbrëmjes së të mërkurës në rrugën e re të portit në Durrës kanë mbetur të përfshirë 4 automjete.

Policia e Durrësit sqaron se shkaktar i aksidentit ka qenë drejtuesi i një mjeti tip Citroen, i cili ndërsa po udhëtonte së bashku me gruan e tij është përplasur me 3 automjete të tjera tip Audi, Ford dhe Benz.

Mësohet se drejtuesi i mjetit dhe bashkëshortja ndodhen në spitalin e Durrësit, jashtë rrezikut për jetën. Ndaj 65-vjeçarit V.R. ka nisur procedimi penal.

Njoftimi i policisë:

Më datë 10.01.2018, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësorë Durrës, për shtetasin V.R, vjeç 65, banues në Durrës, me leje drejtimi, pasi dyshohet se në lagjen nr. 4, duke drejtuar mjetin tip “Citroen”, është përplasur me mjetet tip “Audi, Ford dhe Benz” me drejtues shtetasin T.L, A.R dhe J.K, banues në Durrës, për pasojë janë dëmtuar drejtues V.R dhe bashkëshortja S.R, vjeç 58, të cilët ndodhen në spital jashtë rrezikut për jetën. Neni 290 i Kodit Penal. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një aksident i rëndë rrugor ka ndodhur mesditën e sotme në aksin rrugor Elbasan-Librazhd.

Drejtoria Vendore për Kufirin dhe Migracionin në Gjirokastër ka ndaluar një 33-vjeçare të shpallur në kërkim nga Policia e Durrësit.

28-vjeçari shqiptar i cili u kap në Angli në një serë të mbyllur me kanabis ku kishte kultivuar gati 200 rrënjë kanabis, u dënua me 1 vit

Pas arrestimit të një vajze të re që grabiste karburantet në Fier është arrestuar sot edhe ndihmësi i saj.

Goditet një grup që kryenin vjedhje banesash në sajë të operacioni të koduar "Maqellara".

Në një njoftim paraprak, Policia e Durrësit bën me dije se

Një aksident me pasoje vdekjen e një personi ka ndodhur këtë të hënë , tek Mbikalimi i Rrashbullit.

Një 30-vjeçar ka rënë në prangat e policisë, pasi akuzohet se ushtronte dhunë ndaj nënës së tij.

*Zhdukja e tregtarit të perdeve, prindërit në "dorë" të vrasësit

Detaje tragjike dalin në dritë nga vdekja e 30-vjeçarit sot në Velipojë, i cili humbi jetën pasi tentoi të shpëtonte nga mbytja të fejuar