Durrës, tri makina aksident zinxhir te rruga e Portit (FOTO+VIDEO)

01/06/2020 - 08:50

Tri makina janë përfshirë në një aksident zinxhir mëngjesin e sotëm te rruga paralel me portin e Durrësit.

Përplasja mes mjeteve nuk ka qenë e fortë, ndërsa raportohen vetëm dëme materiale.

Në vendngjarje mbërritën forcat e policisë për zbardhjen e rrethanave dhe lirimin e trafikut.

Aksidenti u shënua në orarin e trafikut në mëngjes kur qytetarët shkojnë në punë, ndërsa këtë të hënë trafiku ka qenë edhe më i rënduar në qytet për shkak të hapjes totale të vendit nga masat kundër Covid-19.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Policia e Kufitare e Rinsait vijon kontrollet intensive për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë.

Policia e Vlorës ka arrestuar dy të rinj, të cilët akuzohen për vjedhje dhe falsifikim monedhash.

Në kuadër të operacionit të koduar “Antikat”, Policia e Durrësit arrestoi 3 persona, të cilët akuzohen për veprimtari kriminale në fushën

Një 53-vjeçar është gjetur i mbytur mëngjesin e sotëm në rezervuarin e Sellcave në Bilisht.

Një fëmijë 6 vjeç është aksidentuar një ditë më parë në Durrës, ndërsa drejtuesi i mjetit që e përplasi me makinë u largua nga vendi i ng

Në zbatim të detyrave të përcaktuara në Aktin Normativ të datës 31 janar 2020, vijon pa ndërprerë Operacioni Forca e Ligjit.

Policia e Durrësit ka shoqëruar paraditen e sotme një grup klandestinësh të ardhur nga vendet e lindjes.

Strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Fier dhe të Komisariateve në varësi të saj kanë vijuar kontrollet e herëpashershme në banesat

Një 47-vjeçar është vënë në pranga nga policia e Elbasanit.

Policia e Tiranës ka dhënë detaje nga arrestimi i ish-kryebashkiakut të Vorës, Agim Kajmaku.