Durrsaku Rifat Papici humb jetën aksidentalisht në Itali

25/10/2014 - 10:01

DURRËS, 25 tetor 2014-  Durrsaku Rifat Papici, 46 vjeç humbi jetën mbrëmjen e së enjtes në një aksident automobilistik në Itali. Aksidenti ndodhi në qytezën e Kamposanpjeros (Camposanpiero), të Provincës së Padovës. Një autokombajnë nga një rrugë anësorë hyri në superstradë, duke i ndërprerë rrugën makinës Opel Agila të drejtuar nga i ndjeri Rifat Papici, i cili ishte edhe kamionist profesionist. Ndonëse Rifati i plagosur u dërgua menjëherë për në spital, ai u shua në autoambulancë gjatë rrugës.

Rifati iku duke lënë në pikëllim të thellë familjen. Kështu ndërroi jetë një durrsak i mirë, një familjar i kujdeshëm, një nga pasionet e të cilit ishte edhe gjuetia sportive me pushkë deti.

/gj.th. agjencia e lajmeve “Dyrrah”/

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në autostradën Tiranë- Elbasan, ku si pasojë ka humbur jetën një person.

Sherri për një borxh qiraje në një lavazho për pak sa nuk i ka kushtuar jetën 3 punonjësve dhe një personi që ishte duke larë automjetin

Tre shqiptarë janë arrestuar nga autoritetet italiane, pasi kishin mbjellë hashash në një zonë të pyllëzuar të San Benedetto Belbo në Ita

Policia ka sekuestruar 3 kg e 200 gr  lëndë e dyshuar narkotike Cannabis Sativa, ndërsa ka arrestuar në flagrancë poseduesin.

Ekstradohet drejt Greqisë një shtetas ukrainas, i kërkuar nga drejtësia greke, i dyshuar për vrasje.

Santilo Basho, vëllai i Tesilvan Bashos, të dy të arrestuar pak ditë më parë në Selenicë të Vlorës, u njoh sot me masën "arrest me burg"

Një 37-vjeçar nga Durrësi, i shpallur në kërkim për tre vepra të ndryshme penale ka rënë në prangat e policisë së qytetit bregdetar.

Policia e Durrësit në vijim të kontrolleve në banesa dhe në territor për drogë, ka goditur dy raste të mbajtjes së lëndëve narkotike në b

Një apartament në katin e fundit të një pallati është përfshirë nga flakët mëngjesin e sotëm në kryeqytet.

Dy persona kanë mbetur të plagosur si pasojë i një aksidenti të ndodhur mbrëmjen e sotme në aksin rrugor Sauk – Tiranë.