Dy aksidente me dy të plagosur në Durrës

Postuar: 18/02/2018 - 16:51

   Në 24 orët e fundit janë regjistruar dy aksidente rrugore në Durrës, ndërsa në spital kanë përfunduar dy shtetas, që fatmirësisht janë jashtë rrezikut për jetën.

Policia e Durrësit bën të ditur se ka nisur procedimin penal për drejtuesit e dy mjeteve të përfshira në dy aksidente të ndryshme rrugore në autostradën Tiranë-Durrës dhe në aksin Plepa-Shkozet.

Njoftimet e policisë:

Më datë 17.02.2018, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Durrës, për shtetasin A.S, vjeç 19, banues në Tiranë, me leje drejtimi, pasi në autostradën Tiranë– Durrës, në Sukth, duke drejtuar mjetin tip “Jeep” ka goditur nga prapa mjetin tip “Ford”me drejtues, shtetasin D.O, vjeç 47, banues në Tiranë, ku për pasojë është dëmtuar pasagjerja në mjetin “Ford”, shtetësia ZH.O, vjeç 50, banuese në Tiranë, e cila ndodhet në spital jashtë rrezikut për jetën.

Më datë 18.02.2018, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Durrës, për shtetasin D.V, vjeç 24, banues Shijak, me leje drejtimi, pasi në aksin rrugor Plepa-Shkozet, duke drejtuar mjetin tip “Ford”, është përplasur me mjetin tip “Opel”, me drejtues, shtetasin C.P, vjeç 35, banues në Durrës, për pasojë është aksidentuar drejtues C.P, i cili ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve. Neni 290 i Kodit Penal.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Policia amerikane ka arrestuar një të dyshuar të dytë në lidhje me vrasjes e shqiptarit Grei Frashëri, e shënuar gjatë këtij muaji në

   Policia rrugore e Durrësit ka arrestuar në flagrancë dy të rinj, të akuzuar për dy vepra të ndryshme penale.

   Arrestohet drejtori i Hipotekës në Shkodër, Zamir Leka.

Goditet një person në Durrës me sende të forta, dhe agresori nuk është ndalur vetëm me kaq, por i ka dëmtuar edhe makinën.

Largohen nga banesa dy motra në Durrës, të moshës 16 e 19 vjeçe.

Policia e Fushë-Krujës ka arrestuar një 18-vjeçar për armëmbajtje pa leje dhe i dyshuar për kultivim të bimëve narkotike si dhe janë seku

Pas një operacioni të policisë është zbuluar një bazë prostitucioni, në disa qendra estetike në Tiranë.

Policia ka arrestuar një 27-vjeçar në Mat pasi tentoi të djegë shtëpinë e një shtetasi mbrëmjen e së hënës.

Gjykata e Krimeve të Rënda ka dhënë masën e sigurisë “arrest me burg” për 3 anëtarët e grupit “Bajri”.

Policia e Shkodrës dhe FNSH Shkodër kanë shpëtuar dy peshkatarë të cilët kishin mbetur të izoluar për shkak të baticës.