Dy arrestime të tjera për plagosjen e Faslli Fasllisë

17/04/2015 - 14:47

17 prill 2015 -Në shkrimin e parë për “duelin” me pistoleta midis shqiptarëve në qytezën e San Salvos njoftuam vetëm për arrestimin e Faslli Fasllisë së plagosur dhe të Çlirim Tafilit “duelistit” tjetër. Hetimet e karabinierisë italiane zgjeruan rrethin e “pistolerove” shqiptarë, që u përfshinë në shkëmbimin e zjarrit në San Salvo.

Karabinerët arrestuan Lulëzim Bimin, 28 vjeç, duke e akuzuar si pjesëmarrës në plagosjen e Fasllisë. Karabinierët e prangosën në banesë, ndërsa po përgatiste valixhet për t’ia mbathur nga Italia. Ata arrestuan edhe Elvin Tafilin, 36 vjeç, si person pjesëmarrës në shkëmbimin e zjarrit dhe të armatosur me pistoletë Tokarev, të mbajtur pa leje.

/Gj. Th. agjencia e lajmeve “Dyrrah”/

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Mbytet në det një pushues nga Kosova. Ngjarja e rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në zonën e Shkëmbit të Kavajës.

Tre rastet e konfirmuara me COVID-19 në Pogradec dyshohet se kanë pasur kontakte në kryeqytet.

Në mediat greke ndër lajmet kryesore ditën e sotme gjendet edhe ngjarja horror e ndodhur një ditë më parë në Kombinat në kryeqytet.

Një automjet ka marrë flakë dhe është djegur pjesërisht mesditën e sotme në Tiranë.

Një adoeleshent ka rënë në prangat e policisë në Durrës pasi ka plagosur me kaçavidë një 31-vjeçar.

Në zbatim të detyrave të përcaktuara në Aktin Normativ të datës 31 janar 2020, vijon pa ndërprerë Operacioni Forca e Ligjit.

Shefja e shërbimit të Pediatrisë në QSUT, Xhorxhina Kule ka informuar për gjendjen e një foshnje 2-muajshe e prekur me COVID-19 e cila nd

Të tjera detaje dalin në dritë nga vrasja e dy vëllezërve, Besmir e Viktor Haxhia në Durrës.

Finalizohet operacioni "Mision i pamundur", i cili ka parandaluar një ngjare të mundshme kriminale.

Publikohet fotoja e Zhaneta Josifit, bashkë me dy vajzat e saj, Anisa dhe Blerta, 30 dhe 34 vjeçe, historia e të cilëve ka shokuae mbarë