“Dy persona kanë hyrë në shtëpinë time”, policia arreston një prej autorëve

17/06/2019 - 09:47

Tentuan të vjedhin një banesë në Divjakë, arrestohet autori dhe shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij. Të dy autorët e dyshuar janë me precedent të mëparshëm kriminal në fushën e vjedhjes.

Pronari i banesës së S.D., ka konstatuar se në banesën e tij kishin hyrë dy persona dhe si pasojë e kësaj ai ka njoftuar policinë në numrin 112. Pas marrjes së informacionit, patrulla e policisë ka shkuar në vendin e ngjarjes, duke bërë të mundur arrestimin në  flagrancë të njërit prej autorëve të dyshuar, shtetasit  M.J, 20 vjeç, banues në Vlorë. Gjithashtu u shpall në kërkim bashkëpunëtori i tij shtetasi i dyshuar B.A, 32 vjeç, banues në Vlorë.

Në lidhje me këtë ngjarje janë sekuestruar në cilësinë e provës materiale, një autoveturë, automjet të cilin autorët e kanë braktisur në një rrugicë në Divjakë gjatë momentit të ikjes nga ndjekja e policisë dhe dy telefona celularë, të cilët dyshohet se janë përdorur për komunikime për kryerjen e aktivitetit kriminal.

Vijon puna për dokumentimin ligjor të disa vjedhjeve të tjera të kryera nga ky grup në juridiksionin e Divjakës. Ndaj tyre rëndon akuza “Vjedhje e kryer në bashkëpunim” e mbetur në tentativë, ndërkohë që materialet i kaluan Prokurorisë Lushnjë, për veprime të mëtejshme procedurale.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një 55-vjeçar ka gjetur vdekjen pas një aksidenti rrugor në Farkë të Vogël.

Një 68-vjeçare ka humbur jetën Zharrëz në Fier.

Policia e Tiranës ka goditur një tjetër rast të shpërndarjes së lëndëve narkotike në doza të vogla.

Gjykata e Krimeve të Rënda ka nisur procesin gjyqësor ndaj shtetasit, Apostol Kosta, i cili dy vite më parë ekzekutoi me armë kushërinjtë

Një banesë është përfshirë nga flakët tek ish-rajoni i Policisë në Durrës.

Një aksident i katërfishtë ka ndodhur mëngjesin e kësaj të marte te Rruga e Durrësit në Tiranë.

Mediat britanike raportojnë se dy shqiptarë janë dënuar me burg pasi në shtëpinë e tyre policia zbuloi 100 bimë kanabis sativa.

Një shpërthim me tritol ka ndodhur gjatë natës në oborrin e një banesë në rrugën “Mujo Ulqinaku” në Kamëz.

Një 46-vjeçar është shpëtuar nga policia, i cili në gjendje të rënduar psikologjike është mbyllur brenda në banesë duke i vënë zjarrin kë

Një 19 vjeçar nga Elbasani humbi jetën mëngjesin e sotëm në Kremona pasi u përplas nga një furgon, ndërsa po shkonte me motorrin e tij në