Dy shqiptarë kapen me drogë në shtetin grek

22/08/2019 - 11:50

Dy shqiptar të rinj, 27 dhe 29 vjeç, kanë rënë në prangat e Policisë së Greqisë, pasi janë kapur duke ruajtur një parcelë me bimë kanabis në Vilia Atikë.

Në operacionin e policisë së Athinës me të Patrës është zbuluar një parcelë e madhe, 2 hektarë, me bimë deri në 2.50 metra. Ngjitur parcelës, trafikantët kishin laborator të pajisur për përpunimin e përgatitjen e drogës.

Gjithsej, u çrrënjosën dhe u sekuestruan 1600 bimë kanabis, 20 kg kanabis e thatë dhe 420 pemë të këputura. Sipas policisë, fitimi i llogaritur i trafikantëve do të ishte 1.700.000 euro. Ndërkohë, dy shqiptarët e arrestuar do paraqiten para prokurorisë së Athinës këto ditë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një ditë më parë, policia italiane ka sekuestruar 10 kilogramë e gjysmë kokainë, vlera e së cilës nëse do dilte në treg përllogaritej në

Policia italiane ka arrestuar një 36-vjeçar shqiptar që u përfshi në një aksident rrugor në Verona.  36-vjeçari, identiteti i të cilit nu

Policia ka sekuestruar 106 890 euro dhe 102 dollarë ndërsa ka proceduar penalisht shtetasin francez i cili nuk i ka deklaruar në pikën ku

Dy vëllezër dhe shoku i tyre janë arrestuar në Korçë pasi gjatë një sherri në nëntor të vitit të kaluar kishin shtënë me armë në ajër.

Një sasi prej 800 kg marijuanë është kapur në afërsi të Pikës Doganoret të Qafë-Botës në Sarandë.

Policia e Durrësit godet një tjetër rast të armëmbajtjes pa leje. 

Një shpërthim i fortë ka ndodhur në një banesë në Elbasan.

Ngjarja ka ndodhur mëngjesin e sotëm në qendër të qytetit.

Policia e Tiranës ka arrestuar dy të rinj, pasi kanë kundërshtuar dhe fyer punonjësit policor.

Policia e Tiranës arrestoi një shtetas, i cili kishte shkelur urdhrin e mbrojtjes për dhunë fizike ndaj bashkëshortes dhe fëmijëve.

Në lidhje me aksidentin e ndodhur mbrëmjen e djeshme, në aksin rrugor Korçë-Gramsh, në fshatin Çekrez, në përfundim të veprimeve te para