Dy të arrestuar në Durrës, marokeni tenton të vjedhë në lokal, kapet dhe shoferi i dehur

03/12/2020 - 10:43

Bien në prangat e Policisë së Durrësit 2 shtetas, për vepra të ndryshme penale. Njëri prej tyre është maroken që ka tentuar të kryejë një vjedhje, ndërsa tjetri u kap i dehur në timon.

*Specialistët për Hetimin e Krimeve në Stacionin e Policisë Plazh arrestuan në flagrancë shtetasin maroken M. A., 24 vjeç, pasi ka tentuar të vjedhë në lokalin në pronësi të shtetases B. Sh., në lagjen nr. 13, Durrës, si dhe i ka vjedhur aparatin celular shtetasit B. D. 

*Specialistët e Qarkullimit Rrugor në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës arrestuan në flagrancë shtetasin A. A., 30 vjeç, banues në Shijak, pasi u konstatua nga shërbimet e Policisë në  Xhafzotaj, duke drejtuar mjetin tip "Benz", në gjendje të dehur.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprime të mëtejshme.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një aksident i rëndë ka ndodhur në mbrëmje në Vlorë.

Një 27-vjeçar shqiptar është qëlluar me armë zjarri gjatë një atentati në zonën e quajtur Hagia Sophia, në Patra të Greqisë.

Personi që shihni në foto është Edmir Begu, i ekzekutuar me breshëri automatiku mbrëmjen e djeshme në qytetin e Durrësit.

Policia e Vlorës ka gjetur sot një gomone te braktisur në det.

Gjendet një trup i pajetë në një përrua.

Detaje të reja zbulohen për ngjarjen e rëndë të ndodhur mbrëmë në Durrës ku 32-vjeçari Jetmir Begu, i njohur edhe si Ilir Kuçi, u ekzekut

Një banesë gati është shkrumbuar nga zjarri që ka shpërthyer pasi është lënë ndezur një qiri.

Makina e një biznesmeni në Shkodër është shkatërruar gjatë natës së kaluar.

Policia e Pogradecit ka identifikuar dhe arrestuar drejtuesin e mjetit, i cili mbrëmjen e djeshme, pasi aksidentoi me pasojë vdekjen një

Një aksident i rëndë është regjistruar mbrëmjen e kësaj të diele në aksin nacional Pogradec-Korçë, në afërsi të fshatit Bucimas.