Dy të huaj aksidentohen rëndë, transportohen me helikopter drejt Tiranës

21/07/2019 - 21:16

Dy shtetas të huaj të ndodhur me pushime në Sarandë janë aksidentuar rëndë ndërsa drejtonin motora.

Mësohet se shtetasi italian 33 vjec, emri i te cilit nuk bëhet i ditur, ka marrë fraktura të shumta, dhe po ashtu rëndë është lënduar edhe shtetasi suedez, 24-vjeçar.

Të dy rastet u transportuan me helikopter për në spitalin e traumës në Tiranë. Aksidentet kanë ndodhur në orare të ndryshme.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një person është grabitur në Burrel pasi tërhoqi një shumë prej 15 mijë eurosh në bankë.

Prokuroria Antimafia e Firences kanë kryer një tjetër operacion të madh, për të zbatuar urdhërat e ndalimit të firmosur në gjykata për 7

Një 43-vjeçare në Vlorë është ndaluar nga policia pasi dyshohet se ka shpërdoruar detyrën për qëllime përfitimi.

Policia godet një tjetër rast të dhënies ndihmë për kalim të paligjshëm të kufirit.

Tentuan të kalonin kufirin me dokumente të falsifikuara, arrestohen në flagrancë 2 shtetase kosovare në portin e Durrësit.

Autoritetet italiane kanë arrestuar 20 persona mëngjesin e kësaj të enjteje.

Forcat RENEA kanë arrestuar Enrik Llukën në Gjirokastër i cili ishte shpallur në kërkim pasi akuzohet për vrasje dhe ishte dënuar me 35 v

Një person është paraqitur ne spitalin rajonal të Korçës, me dëmtime në kokë.

Tre banditë shqiptarë sulmuar oficerët e Agjencisë Kombëtare kundër Krimit  gjatë një sulmi pasi u kapën duke furnizuar kokainë me vlerën

Prokuroria siguron prova të reja për Redjan Rrajën, i arrestuar pas atentatit ndaj makinës së Prokurorit Arjan Ndoji.