Dy të rinj plagosin me thikë bashkëmoshatarin e tyre, prangosen autorët

24/10/2020 - 11:00

Një i ri ka mbetur i plagosur pasi u godit me thikë nga dy bashkëmoshatarë të tij.

Ngjarja ka ndodhur ditën e djeshme në Librazhd, ndërsa janë arrestuar edhe dy autorët e dyshuar.

Në pranga kanë rënë M.Ç. 21 vjeç dhe D.K. 23 vjeç. Këta dy persona, në bashkëpunim me njëri-tjetrin, goditën me thikë 23-vjeçarin me iniciale F.D., duke e lënë të plagosur.

Ai u dërgua në spital dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën. Policia thotë se ngjarja ka ndodhur pas një sherri për motive të dobëta.

Për këtë ngjarje është proceduar penalisht në gjendje të lirë edhe një 20-vjeçar me iniciale K.K., i cili akuzohet për moskallëzim krimi. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Detaje të reja janë zbardhur nga ngjarja e ndodhur paraditen e së martës në Balldren të Lezhës, ku Hilë Gjini, 43 vjeç, u qëllua me armë

Në vijim të kontrolleve parandaluese policore, ndër të tjera, rrugorët e kryeqytetit kanë konstatuar dhe arrestuar një drejtues mjeti, pë

Pas një hetimi 3-mujor është vinalizuar sot operacioni i koduar “Vela”.

Një aksident ka ndodhur mëngjesin e sotëm në autostradën Durrës-Tiranë, sa kalon Sukthin.

Bien në prangat e Policisë së Durrësit 2 shtetas, për vepra të ndryshme penale.

Një tjetër qendër masazhi që përdorej për shfrytëzim prostitucioni është zbuluar nga policia e Tiranës në zonën e “Don Boskos”.

Kapen dhe vihen në pranga 2 të rinj nga Durrësi, që tentonin të trafikonin drejt Malit të Zi, dy bomba me telekomandë.