Dy vëllezër qëllojnë me thikë 38-vjeçarin

12/08/2019 - 14:30

Një 38-vjeçar ka mbetur i plagosur pasi është qëlluar me thikë pas një konflikti të çastit.

Ngjarja ka ndodhur në Shkodër në lagjen “Mark Lula”. I plagosuri është me iniciale V.Sh., i cili ndodhet në spital për trajtim mjekësor.

Grupi hetimor ka identifikuar dhe ka shpallur në kërkim dy autorët e dyshuar. Ata janë dy vëllezër me iniciale A.M. dhe L. M. Shkaqet e konfliktit janë ende të paqarta, policia po punon për zbardhjen e tyre.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Është shkarkuar nga detyra doganieri që u kap me lëndë narkotike në pikën e kalimit kufitar të Qafë-Botës. Arten Ibrahimi nga Përmeti po

Strukturat e administratës doganore kanë sekuestruar një sasi prej 80 mijë paketa cigare në pikën e kalimit kufitar të Hanit të Hotit.

Policia kufitare ka ndaluar një person të shpallur në kërkim për vrasje.

Një 33-vjeçar është arrestuar nga policia e Tiranës, pasi goditi një punonjës të Policisë Rrugore.

Prokuroria e Lezhës ka dhëne pretencën për 19 persona të vënë nën akuzë për tjetërsimin e pronave te “Rana e Hedhun” në Shëngjin.

Policia greke ka zbuluar një rrjet ku ishin të përfshirë edhe oficerët greke, të cilët i lëshonin karta identiteti dhe pasaporta të falsi

Ky është studenti shqiptar 19-vjeçar Osvaldo Kenga, i cili ka humbur jetën dje në Itali.

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në burgun "313", ku një i burgosur 43-vjeçar i ka dhënë fund jetës, duke u vetëvaruar.

Dy persona janë arrestuar nga Policia e Tiranës, pasi dyshohet se merreshin me shpërndarjen e drogave të forta.

Një operacion blic për goditjen e veprimtarive kriminale është duke u zhvilluar në qytetin e Elbasanit.