E goditi rrufeja, humb jetën 53-vjeçarja (EMRI)

Postuar: 17/07/2018 - 19:13

Ka humbur jetën 53-vjeçarja Veronika Luka, pasi u godit nga rrufeja mesditën e sotme në Shkodër. Luka bashkë me dy persona të tjerë, ishin duke punuar tokën në fshatin Sukë në Dajç të Shkodrës, në momentin që u goditën nga rrufeja. Për shkak të djegieve të shumta që ka marrë në disa pjesë të trupit, 53-vjeçarja ka gjetur vdekjen. 

Ndërkohë të lënduarit, Ndoc Vija rreth 60-vjeç, dhe C. L. rreth 50-vjeç, janë transportuar menjëherë në spitalin e Rajonal të Shkodrës, ndërsa gruaja humbi jetën rrugës për në spital dhe trupi i saj u dërgua në morgun e spitalit të Shkodrës. 

Informacion paraprak

Me datë 17.07.2018 rreth orës 14:30, është marrë njoftim se në fshatin Sukaj-Dajç, në Shkodër, një rrufe ka goditur një traktor në një arë, në të cilin ishin 3 shtetas duke punuar tokën me të. 

Për pasojë ka ndërruar jetë shtetasja V. L. 53 vjeçe banuese në fshatin Sukaj, si dhe kanë marrë lëndime shtetasit N.V. rreth 60 vjeç, dhe C. L. rreth 50 vjeç, të cilët po dërgohen në Spitalin Rajonal Shkodër për ndihmën e nevojshme mjekësore.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Karabinierët e Firences kanë mbyllur rrugën e një prej organizatave kryesore të trafikut të drogës nga Hollanda në rajonin e Toskana-s

   Policia e Bolonjes ka shkatërruar bandën e një grupi shqiptarësh të “specializuar” në vjedhjen e banesave, duke vënë në pranga 4 hajdu

   Dy episode dhune janë regjistruar në një familje në zonën e Sallmones, Shijak.

   Ka ndërruar jetë në spitalin e Tiranës shtetasi Olsi Lelo, 38 vjeç, i plagosur dje në zonën e Unazës së Re.

Ishte shpallur në kërkim nga Policia e Durrësit, ndalohet nga forcat blu.

Për arsye që ende nuk bëhen me dije, një 60-vjeçar në Durrës i ka dhënë fund jetës një ditë më parë.

Në seancën gjyqësore ndaj Fadil Kasemit, sot dëshmoi drejtuesi i mjetit që e largoi nga vendnngjarja pasi ai kishte ezekutuar ish-gruan e

Policia e Tiranës në kuadër të operacionit “Ndërmjetësi” ka vënë në pranga 3 persona për korrupsion aktiv.

Ka ndërruar jetë në spital 38-vjeçari që u plagos dje me thikë në zonën e Unazës së Re në Tiranë.

Tre persona janë vënë në pranga nga policia, pasi gjatë një kontrolli të ushtruar në automjetin me të cilin ishin duke lëvizur iu është g