"E kisha harruar në çantë!" Biznesmeni nga Durrësi kapet në Rinas me pistoletë me vete

22/02/2020 - 18:59

Një biznesmen është shoqëruar nga policia në aeroportin “Nënë Tereza” në Rinas për shkak se është kapur me armë.

Sipas TCH, i arrestuari është Besnik Leka, i cili po udhëtonte drejt Italisë në momentin që është ndaluar nga policia e Rinasit.

Burimet nga policia kriminale në Rinas bëjnë me dije se biznesmeni Leka kishte harruar në çantën e tij një pistoletë dhe kjo ka bërë që ai të arrestohet.  Besnik Leka është banues në lagjen nr.13 në qytetin e Durrësit, ndërsa mësohet se ai ka disa aktivitete në fushën e biznesit.

Arma që ai po tentonte të kalonte drejt Italisë, është zbuluar nga skaneri në aeroport, ndërsa kur është pyetur për të ai ka deklaruar se e kishte harruar në çantë. Ndër të tjera, biznesmeni Leka është shprehur se armën e mbante për vetëmbrojtje. /TCH

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një ngjarje tronditëse u regjistrua në Tiranë. Një 65-vjeçar abuzoi seksualisht me dhunë me një të mitur 15-vjeçare.

Një nga dy vrasësit e Eleni Topaloudi, i cili u dënua me burg të përjetshëm disa ditë më parë, do të kthehet në bankën e të akuzuarve.

Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur sonte në mbrëmje. Ngjarja ka ndodhur në qytetin e Peqinit.

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Shkodër, ku një person është mbytur në lumin Buna.

Një aksident ka ndodhur mesditën e sotme në aksin rrugor Lezhë-Milot, në fshatin Ishull.

Operacioni Forca e Ligjit u ka dërguar sot formularin për deklarimin e pasurisë 5 personave me precedent penal, 4 nga të cilët nga qyteti

Një person është plagosur këtë të premte me një mjet prerës në Malësi të Madhe.

Tentoi të vriste me armë zjarri një shtetas, Policia zbardhi ngjarjen në kohë rekord dhe arrestoi në flagrancë autorin dhe 2 shtetas të t

Arrestohet një person në Mat, pasi qëlloi me armë zjarri në drejtim të një banese.