E kishin dëbuar më parë, shqiptari kapet në Itali me pasaportë false

14/10/2019 - 14:54

Një shqiptar u arrestua nga policia e Piacenza në orët e vona të kësaj të shtune, para një lokali.

Shqiptari i ndaluar për kontroll është 34-vjeçari B.E., person me precedentë penalë, i cili ishte dëbuar më parë nga shteti fqinj dhe i ishte ndaluar hyrja në Itali.

34-vjeçari ishte ndaluar në vitin 2018, të cilit i kapur 60 gramë kokainë. Pas dënimit me një vit burg, më 28 mars të këtij viti, ishte dëbuar nga Italia, duke u ndaluar që për pesë vite të mos lejohet që të hyjë në shtetin fqinj.

Por pas ndalimit, shqiptari u kap me pasaportë false dhe rezultoi se kishte hyrë më 20 shtator, nëpërmjet Belgjikës, ndërsa po qëndronte te një mik i tij në Piacenza.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Zbardhen detaje të reja nga mbytja e 37-vjeçarit A. Basha, në Sektor Rinia në Durrës.

Policia e Shtetit njofton se ka arrestuar një shtetas në Shkodër, të quajtur Arben Bregu, 50 vjeç, i cili ishte shpallur në kërkim ndërko

Gjykata e Tiranës ka lënë në burg katër të arrestuarit për përdhunimin e të miturës në Babrru.

Një person është arrestuar, një është shpallur në kërkim dhe një tjetër po ndiqet në gjendje të lirë në kuadër të një operacioni që godit

Policia e Durrësit ka dhënë të tjera detaje rreth vdekjes së shtetasit sirian mëngjesin e sotëm.

Një sherr me sende të forta mes 4 personave ka ndodhur ditën e sotme në Sauk të Vjetër, e për pasojë kanë mbetur të plagosur dy vëllezër

Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen e një personi ka ndodhur ditën e sotme në Tiranë.

Rreth orës 11:00, 34-vjeçari Bledar Lazareni banues në Elbasan, dyshohet në gjendje të rënduar psikologjike, duke drejtuar mjetin tip “To

Operacioni Forca e Ligjit është ndalur këtë të martë në Kukës.