E rëndë, 21-vjeçarja vdes pasi mori serum

Postuar: 14/02/2018 - 13:39

Një vajzë e moshës 21-vjeçare ka humbur jetën në spital pasi kishte marrë serum. Bëhet me dije se Xhuljeta Gjeka ka ndërruar jetë ditën e hënë në spitalin e Fierit.

Vajzës i është bërë një serum e më pas është pëcjellë drejt banesës, por gjendja e saj sa ka ardhur dhe është përkeqësuar. Familjarët e kanë nisur sërish drejt spitalit, por për të rënë ka qënë tepër vonë. Sipas familjarëve, shkak për vdekjen e të resë është bërë neglizhenca e mjekëve.

"E çuam vajzën në spital me temperaturë të ulët, vajzës i bënë serum dhe u larguam në banesë. Mjeket na thanë se ishte viroze e stinës. Gjendja e vajzës nuk u përmirësua."

Nga veprimet e kryera rezulton se vdekja ka ardhur si pasojë e shkaqeve natyrale. Materialet u referuan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Fier, për vlerësim.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Një punonjës policie është rrahur mbrëmë në Durrës.

   Ka përfunduar në pranga një nga autorët e grabitjes me armë të ndodhur mëngjesin e sotëm (25 shtator) në zonën e Skelës, ndërsa është

   Policia amerikane ka arrestuar një të dyshuar të dytë në lidhje me vrasjes e shqiptarit Grei Frashëri, e shënuar gjatë këtij muaji në

   Policia rrugore e Durrësit ka arrestuar në flagrancë dy të rinj, të akuzuar për dy vepra të ndryshme penale.

   Arrestohet drejtori i Hipotekës në Shkodër, Zamir Leka.

Goditet një person në Durrës me sende të forta, dhe agresori nuk është ndalur vetëm me kaq, por i ka dëmtuar edhe makinën.

Largohen nga banesa dy motra në Durrës, të moshës 16 e 19 vjeçe.

Policia e Fushë-Krujës ka arrestuar një 18-vjeçar për armëmbajtje pa leje dhe i dyshuar për kultivim të bimëve narkotike si dhe janë seku

Pas një operacioni të policisë është zbuluar një bazë prostitucioni, në disa qendra estetike në Tiranë.

Policia ka arrestuar një 27-vjeçar në Mat pasi tentoi të djegë shtëpinë e një shtetasi mbrëmjen e së hënës.