Edhe dy të rinj në pranga për drogën në Kavajë

Postuar: 15/07/2017 - 14:34

Një ditë pas operacionit në Kavajë, ku u sekuestruan 1 ton e 360 kilogramë kanabis, në përfundim të hetimeve të para hetimore, me urdhër të Prokurorisë së Krimeve të Rënda, policia ka vënë në pranga edhe dy të rinj nga Vlora.

Sipas informacioneve zyrtare, janë arrestuar Arvis Muçaj, 24 vjeç, lindur dhe banues në Vlorë si dhe Aristotel Kasaj, 23 vjeç. Sipas Prokurorisë së Krimeve të Rënda, Muçaj është pronari i fuoristradës ku u gjetën 300 kg kanabis, ndërsa Kasaj e kishte në përdorim makinën.

Për lëndën narkotike, më herët janë arrestuar tre persona të tjerë, mes tyre dhe Kejvi Hajdari, djali i ish-shefit të krimeve në Gramsh, Artur Hajdari i cili aktualisht është inspektor në Peqin.

Më konkretisht, janë arrestuar 5 persona, janë shpallur në kërkim 5 shtetas, si dhe janë proceduar penalisht në gjendje të lirë 4 të tjerë.

Janë arrestuar:

– Arvis Muçaj, 24 vjeç

– Joni Sadikaj, 18 vjeç

– Roland Hysenbelliu, 37 vjeç

– Aristotel Kasaj, 23 vjeç

– Kejvi Hajdari, 22 vjeç

Procedohen në gjendje të lirë shtetasit :

– Q.Ç, H.K, A.M dhe S.M

Si dhe janë shpallur në kërkim shtetasit :

– E.E, E.S, B.R., F.S dhe E.S.

Në bashkëpunim me Prokurorinë vijon puna për dokumentimin e plotë të veprimtarisë kriminale. Nga operacioni janë sekuestruar 1 ton e 360 kilogramë si dhe janë sekuestruar 3 automjete, 1 gomone, dhe një mjet i rëndë traktor.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një 35-vjeçar shqiptar është arrestuar të martën nga policia italiane në Peruxhia me akuzën e posedimit të drogës me qëllim shpërndarjen.

Janë riatdhesuar sot nga Franca dhe Belgjika 31 shtetas shqiptarë, me qëndrim të parregullt në këto 2 vende.

Ka ndërruar jetë në spital i mituri 8-vjeçar, i aksidentuar dy ditë më parë në Katund të Sukthit.

Policia e Vlorës, në operacionin e koduar “Sezoni”, ka zbardhur një seri vjedhjesh të ndodhura në Vlorë, Sarandë dhe Himarë, teksa ka vën

Guardia di Finanza e Foggia-s ka arrestuar sot shqiptarët Elio Jançe, 38 vjeç dhe Orge Tusha 40 vjeç, pasi u kapën me drogë.

Një 59-vjeçare, banore e Sukthit, është gjetur e vdekur në shtëpinë e saj. Mësohet se vdekja e shtetases A.H.

Një person ka humbur jetën ditën e sotme në Ksamil, teksa kishte shkuar me familjen për të pushuar.

Shërbimet e Policisë Kufitare në Kapshticë kanë njoftuar se kanë arrestuar një person të shpallur në kërkim nga drejtësia shqiptare.

Një aksident me pasojë vdekjen e një 60-vjeçari ka ndodhur në aksin rrugor Shkodër-Velipojë gjatë natës rreth orës 01:15.

Policia e Durrësit bën me dije se është gjetur 76-vjeçari Zenulla Pula, cili kishte ardhur me pushime me familjen në qytetin br