Ekzekutimi i 53-vjeçarit, makina e vrasësit e vjedhur në Tiranë

11/08/2018 - 14:01

Policia e Shkodrës ka bërë me dije se makina e djegur në Dobraç, e cila dyshohet të jetë përdorur nga autori i vrasjes së 53-vjeçarit Fatbardh Lici për të kryer krimin, ka qenë e vjedhur dy javë më parë në Tiranë.

Për këtë ngjarje, më shumë se 18 persona janë shoqëruar në polici, të cilët janë lënë më pas të lirë pasi pjesa më e madhe kanë qenë kalimtarë të rastit në momentin e krimit.

Dëshmitë që kanë dhënë ishin sipërfaqësore për të ndihmuar në identifikimin e autorit i cili ka qënë i maskuar në momentin që qëlloi plot 15 herë mbi viktimën.

 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një 19 vjeçar nga Elbasani humbi jetën mëngjesin e sotëm në Kremona pasi u përplas nga një furgon, ndërsa po shkonte me motorrin e tij në

Në muajin korrik 20-vjeçarja shqiptare Sabrina Lekaj u gjet e vrarë në Adelaide të Australisë dhe i dyshuar për këtë krim ishte babai i s

Një i ri shqiptar ka ndërruar jetë mëngjesin e sotëm si pasojë e një aksidenti në Itali.

Edhe pse ka kaluar 24 orë nga gjetja e një trupi të dekompozuar në detin Adriatik nga një peshkarexhë që lundronte në ujërat e Durrësit,

Policia e Tiranës ka finalizuar operacioni policor antikanabis të koduar "Fag" duke goditur një rast të tentativës për kultivim të bimëve

Policia Rrugore e Durrësit vijon zbatimin e planit të masave për përballimin e fluksit gjatë sezonit turistik veror dhe rritjen e paramet

Policia ka arrestuar një 25-vjeçar në Elbasan pasi qarkullonte me armë zjarri.

Një 53-vjeçar është gjetur i pajetë mëngjesin e sotëm në afërsi të lumit Devoll në Gramsh. 

Ditën e djeshme rreth mesditës në  Gjermani, është raportuar për një vrasje të dyfishtë.

Një ngjarje aspak e zakontë ka ndodhur në Itali dhe protagoniste e saj ka qenë një grua shqiptare. Mediet fqinje raportojnë se një 60-vje