Elbasan, kërcënohet drejtori i urgjencës

08/04/2020 - 19:03

Një i ri është vënë nën hetim nga policia, pasi ka kërcënuar drejtorin e urgjencës. Ngjarja ka ndodhur në spitalin e Elbasanit.

Policia thotë se ka nisur hetimet ndaj 36-vjeçarit me inicialet R. Ç. i cili po procedohet në gjendje të lirë.

Njoftimi i policisë së Elbasanit:

Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Elbasan, proçeduan në gjendje të lirë, për veprën penale "Kanosja", shtetasin:

R.Ç., 36 vjeç, banues në Elbasan,  pasi sot rreth orës 10:00, në ambientet e Urgjencës të Spitalit Elbasan, ka ofenduar dhe kanosur me fjalë shtetasin E.M., me detyrë (Drejtori i Urgjencës).

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Elbasan, për veprimet e mëtejshme.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Claudia Marioli, 19 vjeç nga Esine, dhe Giulia Vangelisti, e cila edhe një muaj do të mbushte 21 vjeçe, humbën jetën në një aksident trag

Policia e Vlorës ka arrestuar një 67-vjeçar pasi akuzohet se ka ngacmuar seksualisht një të mitur.

Një 56-vjeçar nga Tropoja është aksidentuar rëndë teksa ishte duke punuar për pastrimin e një kanali vaditës, kur një gur i shkëputur nga

Dy persona kanë përfunduar në prangat e policisë së Vlorës, pas vdekjes tragjike të një 17-vjeçari në zonën e Ujit të Ftohtë.

Bujar Lika, 37 vjeç, i njohur edhe me mbiemrin Hasani është cilësuar nga policia si shënjestra e atentatit të mbrëmshëm në Laç, ku humbi

Policia e Durrësit ka goditur një tjetër rast të armëmbajtjes pa leje.

Goditet një tjetër tentativë për trafikim të lëndëve narkotike.

Të tjera detaje tronditëse dalin në dritë pa abuzimit të një vajze 15 vjeçare në Tiranë.

Vijon puna për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë.

Një sasi eksplozivi ka shpërthyer në orët e vona të kësaj të shtune në Tiranë.