Emigranti shqiptar vret të dashurën në Itali

12/11/2014 - 09:35

DURRËS, 12 nëntor 2014 -  Në qytezën e Sutrit, Provinca e Viterbos, të martën 11 nëntor  2014 rreth orës 15.30, emigranti shqiptar me inicialet A.A. 53 vjeç vrau të dashurën e vet , po shqiptare 31 vjeçaren H.B. Ai e goditi disa herë me thikë në bark dhe në gjoks derisa e la të vdekur. 

Karabinierët dyshojnë se vrasja është kryer për motive xhelozie. Më pas, ai u  telefonoi karabinierëve duke u treguar për vrasjen dhe tentoi të vetëvritej duke prerë damarët me thikë. Që të ishte i sigurtë se do vetvritej me sukses, piu edhe zbardhues rrobash. Ndihma e shpejtë e dërgoi me helikopter ambulancë në Spitalin Xhemeli (Gemelli) të Romës. Pas mjekimeve intensive, mjekët besojnë se vrasësi është jashtë rrezikut për jetën.

 E ndjera ishte e divorcuar me tre fëmijë. Fëmija më i madh 14 vjeçar jetonte në Shqipëri, ndërsa dy fëmijët e tjerë 12 dhe 7 vjeç fatmirësisht ende nuk ishin kthyer nga shkolla. Si vrasësi edhe e ndjera jetonin në kushte të vështira ekonomike, sepse që të dy ishin aktualisht të papunë. 

Karabinierët e Viterbos kanë kontaktuar Ambasadën shqiptare në Rromë, që të mundësohet njoftimi i familjarëve të së ndierës. Ndonëse Ambasadori Ceka nuk ishte në ambasadë, sepse të mërkurën do marrë pjesë në një ceremoni zyrtare në bordin e Aeroplanmbajtëses “Cavour”, në Portin e Ortonës, personeli i ambasadës po angazhohet aktivisht në këtë drejtim.

/gj.th. agjencia e lajmeve “Dyrrah”/

 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur paraditen e kësaj të mërkure në Itali teksa një shqiptar me nënshtetësi italiane ka humbur jetën në një ak

Specialistët për Hetimin e Krimit Ekonomik dhe Financiar në Drejtorinë Vendore  të Policisë Durrës, në bashkëpunim me shërbimet e Policis

Policia e Durrësit bën me dije se është ndaluar një 21-vjeçare e cili ka thyer masën e sigurisë "arrest në shtëpi". 

Në vijim të punës për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e krimeve mjedisore, shërbimet e Komisariatit të Policisë Kurbin, në bashkëp

Tre persona janë arrestuar nga policia në Maliq pasi u kapën në flagrancë duke transportuar me makinë tre emigrantë të paligjshëm nga ven

Vijon puna nga strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Tiranë, për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë.

Një djalë i ri ka përfunduar në spitalin e Vlorës, pasi ishte plagosur në këmbë. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e dheshme.

Policia ka arrestuar tre shtetas në Mallakastër, si autorë të dyshuar të mbjelljes me drogë të disa parcelave në një pyll në fshatin Lofk

Për vrasjen e Eduart Kozit, prokuroria ka kërkuar të pushohet çështja ndaj karabinierit dhe rojes së sigurisë që qëlluan me armë drejt ma

Policia e Dibrës ka godit një rast të tentativës për kultivim të bimëve narkotike.