EMRAT/ Arrestohen dy vëllezërit e rrezikshëm, plagosën 4 persona

17/07/2019 - 21:24

Dy vëllezër janë arrestuar ditën e sotme në Mamurras. Bëhet fjalë për Arben Seferi dhe Astrit Seferi, të cilët akuzohen për plagosje të rëndë, ngjarje e ndodhur në vitin 2017, në një lokal në zonën e Laprakës.

Dy vëllezërit Seferi janë arrestuar nga Forcat Operacionale të Tiranës dhe gjatë operacionit ka pasur shkëmbim zjarri.

Arben dhe Astrit Seferi kanë qëlluar me armë zjarri drejt forcave të policisë, por pas disa mimnutash ata janë arrestuar. Bashkë me dy vëllezërir Seferi është arrestuar edhe Viktor Gjegji.

Dy vëllezërit Seferi akuzohen për plagosjen e ndodhur në vitin 2018. Pas një sherri në një lokal në këtë zonë, mbeti i plagosur Eljon Leka, me të cilin të arrestuarit kishin patur një konflikt. Por gjithashtu u plagosën edhe 3 klientë që ndodheshin në lokal.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Tre persona janë vënë në pranga në dy raste të ndryshme në qarkun e Korçës, të cilët transportonin emigrantë të paligjshëm nga Lindja e M

Specialistët e Qarkullimit Rrugor në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës arrestuan në flagrancë shtetasin:

Tregtonin celularë dhe aksesorë të ndryshëm te sheshi "Pranvera", policia procedohen penalisht 4 shtetas, për veprat penale "Fshehja e të

Një makinë është përfshirë nga flakët mbrëmjen e djeshme (8 korrik) në rrugën e Llogarasë.

Policia britanike në bashkëpunim me atë franceze dhe belge ka kryer qindra arrestime, midis të cilëve edhe 6 shqiptarë, të cilët akuzohen

Një video e ardhur në redaksinë e DurrësLajm tregon momentin e vjedhjes së çantës së një gruaje të moshuar, ditën e sotm

"ProtoThema", një media greke shkruan se shkarkimi i ambasadores shqiptare në këtë shtet, Ardiana Hobdari lidhet me ngjarjen e një viti m

Gjykata e Durrësit ka vendosur ”arrest me burg” për tre të arrestuarit e operacionit “Antikat”: Altin Veizaj, 49 vjeç me banim në

Një 52-vjeçar është vënë në prangat e policisë për shkak se pas një debate, ka goditur me grusht drejtorin e një banke të nivelit të dytë

Në zbatim të detyrave të përcaktuara në Aktin Normativ të datës 31 janar 2020, vijon pa ndërprerë Operacioni Forca e Ligjit.