EMRAT/ Kishin mbjellë drogë me vlerë 1 mln paund, arrestohen 7 shqiptarë në Angli

01/10/2019 - 22:59

Policia e Cleveland ka zbuluar toka të mbjella me hashash në Thornaby, Middlesbrough, Hartlepool, Billingham dhe Durham dhe ka nisur hetimet për të zbuluar se kush qëndron pas kësaj veprimtarie kriminale. Uniformat blu të shtetit anglez kanë arrestuar 7 persona, nën akuzën e trafikimit të lëndëve narkotike.

Shtatë të arrestuarit janë të gjithë ndërmjet moshës 24 dhe 36 vjeç dhe janë paraqitur në Gjykatën e Magjistraturës Teesside.

Të arrestuarit janë:

Marigel Balla, 24 vjeç, pa vendbanim të caktuar

Laert Duzha, 30 vjeç, nga Bedale Avenue në Billingham

Edi Miraka, 33 vjeç, pa vendbanim të caktuar

Erjon Tafa, 29 vjeç, pa vendbanim të caktuar

Ermal Asilani, 32 vjeç, pa vendbanim të caktuar

Alfred Boriqi, 36 vjeç, me vendbanim në Milton në Hartlepool

Emirjon Myftaraj, 29 vjeç, me vendbanim në Langley Avenue në Thornaby

Mbikëqyrësi Tariq Ali tha: “Ekipi ynë i përkushtuar punon pa u lodhur çdo ditë në përpjekje për të trajtuar furnizimin e drogës në Cleveland dhe javën e kaluar puna e tyre e vështirë u shpagua pasi ata kapën një sasi të madhe kanabisi”.

Ali theksoi se mbjellja e drogës dhe shpërndarja e lëndëve narkotike ndaj të rinjve apo burri a gruaje të çdo lloj moshe vetëm sa helmon komunitetet tona.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Dy shqiptarë të moshës 30-vjeçare ranë në prangat e rojës bregdetare të ishullit të Mykonos për trafik droge.

Një person ka humbur jetën në hyrje të fshatit Trevllazër, ku një zetor duke punuar tokën aksidentalisht është përmbysur.

Një aksident u regjistrua pasditen e sotme përballë Prefekturës te sheshi “Liria” në Durrës.

Një 23-vjeçare shqiptare ka ndërruar jetë në SHBA pasi është rrahur barbarisht nga bashkëshorti i saj, i cili më pas nuk ka njoftuar as P

Policia ka arrestuar një 32-vjeçar i cili nuk i ishte bindur urdhrit për të ndaluar dhe në përpjekje për t'u larguar ka aksidentuar punon

Policia e Durrësit njofton se ka prangosur një 35-vjeçar nga Shijaku, i shpallur më herët në kërkim.

Finalizohet nga Seksioni për Hetimin e Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Tiranë, operacioni i koduar "Collaboration 2".

Goditen dy raste të tjera të veprimtarisë kriminale të dhënies ndihmë shtetasve të huaj për kalim të paligjshëm të kufirit, kundrejt shpë

Policia e Durrësit njofton se është finalizuar operacioni i koduar "Navigatori", në sajë të së cilit është prangosur një 47-vjeçar, i dën

Mbrëmjen e sotme, në dalje të Kamzës ka ndodhur një aksident i rëndë rrugor.