EMRAT/ “Na jep 100 mije euro ose të zhdukëm”, arrestohen dy të rinjtë

Postuar: 13/08/2017 - 11:05

Policia e Vlorës ka arrestuar ditën e djeshme dy persona të moshave 28 dhe 25 vjeç, të cilët akuzohen se kanë vendosur gjoba duke kërcënuar shtetasin Sh.S. 46 vjeç.

Sipas Policisë, Endri Beqiraj dhe Julo Rrokaj, prej muajsh kanë kërcënuar shtetasin Sh.S. banues në Vlorë gjithashtu.

Ditët e fundit këta shtetas e kanë kërcënuar edhe me jetë në rast se ai nuk do të jepte shumën e kërkuar, pra 100 mijë euro.

Hetimet tregojnë se gjobvënia nisi pas një sherri banal mes Sh.S. 46 vjeç dhe Endri Beqirajt.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Dy shqiptarë dhe një italian janë arrestuar nga policia italiane për transport dhe posedim të lëndëve narkotike.

   Pasditen e sotme, policia e Vlorës është vënë në lëvizjes pas një telefonate që njoftonte për të shtëna me armë zjarri në Orikum.

   Një 56-vjeçar, baba i dy fëmijëve është arrestuar me akuzën se ka kryer veprime të turpshme me fëmijët dhe ka dhunuar bashkëshorten.

Një 32-vjeçar ka tentuar ti japë fund jetës duke u vetëhelmuar në banesën e tij.

Pamjet që shihni i përkasin një aksidenti të ndodhur mëngjesin e 30 nëntorit të këtij viti rreth orës 07:20 minuta në rrugën nacionale Ti

Dy persona të shpallur në kërkim, njëri prej të cilëve në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet Italiane, janë ndaluar nga uniformat blu.

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur paraditen e sotme në një institucion parashkollor ku edukatorja është dhunuar fizikisht nga drejtoresha br

Dy shtetas shqiptarë dhe një italian, kanë rënë në prangat e karabinierëve pasi po transportonin me makinë 45 kilogramë kanabis sativa.

Një i moshuar është gjetur i pajetë në një kanal me ujë në aksin rrugor Fier - Seman.

Me celularin e të birit në dorë dhe me apelin për drejtësi Shaban Kapllanaj qëndron në dyert e gjykatës në kërkim të një përgjigje se për