EMRAT/ Policia italiane shkatërron bandën e shqiptarëve

23/08/2018 - 17:00

   Një bandë grabitësish shqiptarë u shkatërrua gjatë mbrëmjes së djeshme nga agjentët e policisë së Casertës. Siç raportojnë mediet italiane bëhet fjalë për Meritan Tasha, 22 vjeç, Kostandin Cera, 34 vjeç, Adem Bodini, 27 vjeç, të gjithë të paligjshëm në territorin italian dhe Mensur Daci, 32 vjeç.

Mbi të katër rëndojne akuzat e grabitjes, rezistencës ndaj një oficeri policie dhe tentativa e vrasjes. Fillimisht mësohet se  policia vuri re katër shqiptarët brenda një makine, të cilët po ecnin në mënyrë të ngadalësuar pranë shtëpive private.

Sjellja e tyre tërhoqi menjëherë vëmendjen e agjentëve të policisë, të cilët arritën të gjenin makinën dhe e ndoqën me distancë të largët. Ndërhyrja e policisë nuk u prit mirë nga katër shqiptarët të cilët arritën edhe të godisnin agjentët e policisë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Trupi i shqiptarit 36-vjeçar, Laert Beqajt, i cili rezultonte i zhdukur prej 17 muajsh është gjetur tre ditë më parë në një zonë shkëmbor

Pesë muaj do të qëndrojë në paraburgimin e Trevizos në Itali një shqiptar 40-vjeçar, me inicialet E.S., derisa në mars gjykata të japë nj

Policia e Tiranës ka reaguar disa orë pas ngjarjes, ku një i shoqëruar u arratis nga ambientet e drejtorisë, për t'u kapur pak minuta më

Një person është arratisur nga ambientet e Drejtorisë së Policisë Tiranë pasditen e kësaj të premte.

Një person ka humbur jetën teksa ishte duke punuar.

Policia në Maqedoninë e Veriut ka arrestuar Saimir Taullaun për llogari të Zvicrës, shtet i cili ka lëshuar një urdhër-ndalimi ndërkombët

Vijojnë kontrollet nga Policia Rrugore, në zbatim të Planit të Masave për parandalimin dhe goditjen e paligjshmërisë, si dhe për evidenti

Policia ka vënë në pranga një 47-vjeçar që tentoi kultivonte bimë narkotike.

Arrestohen në flagrancë 2 shtetas dhe procedohen në gjendje të lirë 2 të tjerë, për vepra të ndryshme penale.

Një 36-vjeçar në Patos ka tentuar të vetëvritet në banesën e vjehrrit të tij.