EMRAT/ Sherri degradon deri në përdorimin e armës, 60-vjeçari vret të riun

09/12/2019 - 19:00

Një 26-vjeçar është vrarë me armë gjahu pasditen e sotme në Kavajë. Ngjarja ka ndodhur si pasojë e një konfliktit të çastit mes viktimës Marjus Ismailit dhe 60-vjeçarit, i cili është i dyshuari kryesor, Xhevdet Lecinit.

Sherri mes të dyve ka degraduar deri në përdorimin e armëve. 26-vjeçari ka ndërruar jetë në vend si pasojë e plagëve të marra nga arma e gjahut. Mësohet se viktima është nisur për në morgun e Durrësit, ndërsa 60-vjeçari është shoqëruar në polici, ku edhe po jep dëshminë e tij lidhur me ngjarjen.

Ende nuk dihen detaje lidhur me shkakun e sherrit mes të dyve, që i ka kushtuar jetën të riut.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Dy vajza kanë mbetur të plagosura gjatë një aksidenti rrugor në rrugën e Rinasit.

Një aksident i rëndë ka ndodhur sot në Peqin, ku dy motora janë përplasur "kokë më kokë" me njëri-tjetrin.

Vijon pa ndërprerë Operacioni Forca e Ligjit, në zbatim të detyrave të përcaktuara në Aktin Normativ të datës 31 janar 2020.

Një aksident me pasojë vdekjen ka ndodhur në Memaliaj.

Policia e Tiranës ka ndëshkuar me 1 milion lekë gjobë, pronarin e një restoranti dasmash, pasi u konstatua duke ushtruar aktivitet në kun

Një 30-vjeçar shqiptar ndërroi jetë pasi ra nga kati i dytë i një ndërtese në Santhià (Vercelli, Itali), ku ai ishte futur së bashku me n

Në vijim të punës për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e vjedhjes së pronës, nga strukturat e Ko

Policia ka arrestuar 28-vjeçarin Majkëll Mara nga Korça, i cili shfrytëzonte për prostitucion dhe shpërndarje lëndësh narkotike, të paktë

Një i ri nga Durrësi ka aksidentuar me mjetin e tij “Fiat Punto” një këmbësore dhe është larguar menjëherë nga vendi i aksidentit duke mo

Një konflikt për motive të dobëta është regjistruar në një pikë karburanti në Durrës, në lagjen nr. 17/1.